Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Auditas>Audito rizika ir jos įvertinimas

Audito rizika ir jos įvertinimas

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Audito rizika. Įgimta rizika. Kontrolės rizika. Kontrolės rizikos įvertinimo ir supratimo dokumentavimas. Kontrolės testai. Galutinis kontrolės rizikos įvertinimas. Įgimtos ir kontrolės rizikos įvertinimas. Aptikimo rizika. Rizikos ir klaidų materialumo rodikliai. Rizikos koncepcija. Veiksniai turintys įtakos audito rizikai. Audito rizika mažose įmonėse. Rizikos vertinimo anketos. Išvados.

Ištrauka

Auditas priskiriamas prie veiklos sričių, kurioms būdinga neišvengiama rizika. Tokių būdu klaidų ir apgaulių išsiaiškinimo galimybė ribota, nes audito metu neįmanoma patikrinti, ar teisingi visi duomenys, nurodyti finansinėse ataskaitose. Audito rizika reiškia tam tikrą žalos tikimybę audito įmonei, jeigu auditorius pareiškia iš esmės klaidingą nuomonę.
Visi be išimties auditai rizikingi. Kad ir kokie būtų patikimi audito duomenys, kad ir koks atsargus būtų auditorius, visada egzistuoja tikimybė neatrasti klaidų ir apgaulių.
Apskritai rizika įvardijama, kaip galima pavojus ar nepasisekimas. Audito riziką galima apibūdinti kaip pavojingą žygį tikintis geros pabaigos. Kiekvienas auditorius rizikuoja, kad bus gauti netikslūs skaičiavimai, kad bus gauti netikslūs skaičiavimai, kad jam gali pateikti klaidingą informaciją, kad jis nepastebės reikšmingų klaidų.
Įmonėje audito riziką didina tokie veiksniai: netinkamas vadovo požiūris į apskaitą ir finansines ataskaitas; dažna vadovų ir buhalterijos personalo kaita; prasta vadovų reputacija verslo pasaulyje; dideli veiklos rezultatų priklausomybė nuo išorės veiksnių (pavyzdžiui, dėl infliacijos ar nedarbo) ir kitų veiksnių.
Dabar pateiksiu sąvokas, kurias dažniausiai vartojau savo darbe:
,,Audito rizika" reiškia, kad auditorius gali pateikti neteisingą nuomonę apie finansinėje atskaitomybėje esančius reikšmingus informacijos iškraipymus. Audito riziką sudaro trys komponentai: įgimta rizika, kontrolės rizika ir aptikimo rizika.
,,Įgimta rizika" yra siejama su sąskaitos likučio ar ūkinių operacijų grupės jautrumu informacijos iškraipymams, kurie gali būti reikšmingi patys savaime arba kartu su informacijos iškraipymais kitose sąskaitose arba ūkinių operacijų grupėse, darant prielaidą, kad nebuvo susijusios vidaus kontrolės.
,,Kontrolės rizika" - tai rizika, kad informacijos iškraipymai, kurie gali atsirasti sąskaitų likučiuose ar ūkinių operacijų grupėse ir būti reikšmingi patys savaime arba kartu su informacijos iškraipymais kitų sąskaitų likučiuose ar ūkinių operacijų grupėse, nebus laiku pastebėti ar pataisyti apskaitos ir vidaus kontrolės sistemose.
,,Aptikimo rizika" reiškia, kad auditorių atliekami finansinės informacijos patikrinimo testai neaptiks sąskaitų likučiuose ar ūkinių operacijų grupėse egzistuojančių informacijos iškraipymų, kurie gali būti reikšmingi patys savaime arba kartu su iškraipymais kitų sąskaitų likučiuose ar ūkinių operacijų grupėse.

Tikslas - išsiaiškinti audito rizikos sąvoką, jo įtaką atliekamam auditui ir jos rezultatams.
Uždaviniai:
1. Paanalizuoti su šia tema susijusią literatūrą;
2. Pateikti išvadas.

Problema: Auditorius turi pakankamai suprasti apskaitos ir vidaus kontrolės sistemas, kad galėtų suplanuoti auditą ir pasirinkti veiksmingo audito metodus. Auditorius turi profesionaliai įvertinti audito riziką ir numatyti procedūras, sumažinančias ją iki priimtinai žemo lygio.

Darbo tyrimo metodai – atlikti literatūros analizę, siekiant išsiaiškinti įvairių autorių požiūrį į audito riziką. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-06-07
DalykasAudito kursinis darbas
KategorijaFinansai >  Auditas
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7
Dydis39.6 KB
AutoriusJolanta
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasR.Liniauskaitė
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
FakultetasVerslo fakulteto Kretingos skyrius
Failo pavadinimasMicrosoft Word Audito rizika ir jos ivertinimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 23 puslapiai 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 3 Klasė/kursas
  • R.Liniauskaitė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą