Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Auditas>Vidaus ir išorės auditas

Vidaus ir išorės auditas

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Audito istorijos raida. Audito samprata, reikšmė, būtinumas ir pagrindinės sąvokos. Audito klasifikavimas: auditas pagal apimtį ir atlikėjus. Vidaus ir išorės audito ryšiai: naudojimasis vidaus auditoriaus darbu.

Ištrauka

ĮVADAS
Auditas - tai nepriklausomas įmonės finansinės atskaitomybės ir su ja susijusios finansinės informacijos tyrimas užbaigiamas nuomonės apie ją išreiškimų.
Auditas turi savo tikslą, logiką ir pagrįstas struktūrizuotu priėjimu prie sprendimų. Jis nėra chaotiškas ir nesuplanuotas. Jo metu gaunami ir įvertinami duomenys, įtakojantys audito išvados priėmimą.
Pagrindiniai darbo tikslai:
 Nurodyti audito būtinumą, reikšmę bei audito atsiradimą įtakojusius veiksnius;
 Aprašyti vidaus ir išorės auditorių veiklos skirtumą, bendradarbiavimo pagrindą bei ryšius;
 Nurodyti auditorių bei audito įmonių teises, pareigas ir atsakomybę.
Šio darbo pirmame skyriuje aprašoma audito istorija ir kas sąlygojo audito atsiradimą ekonominėje sistemoje. Antrame skyriuje išsamiai nagrinėjamos audito samprata bei sąvoka, išskiriant vidaus ir išorės auditą. Taip pat analizuojama audito reikšmė ir būtinumas dabartinėmis rinkos sąlygomis bei nurodoma audito nauda. Siekiant išskirti vidaus ir išorės auditą trečiame skyriuje nagrinėjamas audito klasifikavimas pagal apimtį ir atlikėjus. Šiame skyriuje nurodomi išorės ir vidaus audito skirtumai.
Išorės auditas apibrėžiamas kaip nepriklausomas finansinės atskaitomybės patikrinimas ir nuomonės apie ją išreiškimas. Išorės auditą atlieka nepriklausomi ekspertai remdamiesi audituojamos įmonės apskaitos sistema ir finansine atskaitomybe. Išorės auditorių santykius su užsakovu reglamentuoja audito sutartis.
Vidaus auditą atlieka įmonės darbuotojai. Didėlėse kompanijose yra audito tarnyba, kuri sistemingai tikrina padalinių ir visos kompanijos veiklą. Vidaus auditas turi padėti atskleisti verslo klaidas, padėti jų išvengti ar bent sumažinti jų poveikį.
Ketvirtame skyriuje apibrėžiamas vidaus ir išorės auditorių bendras veiklos laukas. Čia nagrinėjami vidaus ir išorės audito ryšiai bei išorės auditoriaus naudojimasis vidaus auditoriaus atliktu darbu.
Siekiant parodyti vidaus ir išorės audito skirtumus ir ryšius penktame, šeštame ir septintame skyriuose aprašomos auditorių bei audito įmonių teisės, pareigos ir atsakomybė.
Aštuntame skyriuje analizuojami santykiai tarp kliento ir auditorių, t.y. užsakovo ir audito įmonės. Šiame skyriuje siekiama nurodyti išorės audito ypatumus, iš kurių pagrindiniai būtų išorės auditoriaus nepriklausomumas ir su juo sudaroma audito sutartis. Tuo tarpu vidaus auditoriaus veikla ribojama vadovybės ir darbo sąlygas apibrėžiamos darbo sutartyje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-08-02
DalykasAudito kursinis darbas
KategorijaFinansai >  Auditas
TipasKursiniai darbai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis28.98 KB
AutoriusEdita Vandenė
Viso autoriaus darbų53 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas4
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vidaus ir isores auditas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą