Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Auditas>Įmonės vidaus auditas

Įmonės vidaus auditas

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Vidaus auditas. Vidaus audito vaidmuo. Apimtis ir funkcijos. Audito patikrinimai. Vidaus audito skyriaus pareigos. Ministerijose ir kitose valstybės įstaigose. Vidaus audito tarnybų darbo organizavimas ir veikimas. Pareiginiai aprašymai ir specifikacijos. Auditorius. Vyresnysis auditorius. Audito vadovas. Procedūros, kuriomis turi vadovautis vidaus audito skyrius ministerijose ir kitose valstybės įstaigose. Pagrindinės skyriaus pareigos. Vidaus audito metinių ir ketvirčio planų parengimas. Vidaus audito kontrolės žurnalas. Vidaus audito metinis planas. Vidaus audito programa ketvirčiui. Pranešimai apie auditą. Prašymai atidėti auditą. Mėnesių nuodugniam auditui parinkimas. Dokumentai, kuriuos skyrius turi pateikti vidaus audito grupėms. Procedūros, kuriomis turi vadovautis vidaus audito grupės. Pareigų paskirstymas. Informavimas apie audito pastebėjimus ir jų patikrinimas. Audito pabaiga. Audito apimtis. Nuodugnus parinktų mėnesių auditas. Tikrinant mokėjimo paraiškas reikia įsitikinti, kas... Tikrinant biudžeto paskirstymo įrašus, reikia įsitikinti, kad... Tikrinant apskaitos įrašus, reikia įsitikinti, kad... Darbo užmokesčio ir kitų mokėjimų darbuotojams tikrinimas. Komandiruotės. Pirkimų užsakymai. Banko ataskaitos ir kasos knyga. Avansinės (smulkios) sąskaitos. Sandėliai ir atsargos. Paslaugų (darbų) auditas. Dotacijų auditas. Valstybės įstaigos mokėjimo pavedimų auditas. Kitų mokėjimų dokumentų (įrašų) auditas. Įplaukų auditas. Vidaus audito rezultatai. Audito ataskaita. Audito ataskaitų tvarkymas. Audito ataskaitų saugojimas.

Ištrauka

Lietuvoje yra pasirinkta decentralizuota valstybės įstaigų vidaus audito sistema, t.y. auditas įdiegiamas pačioje įstaigoje.
Pagal Vyriausybės 2000 m. vasario 7 d. nutarimą Nr.127 vidaus audito tarnybos turi būti įsteigtos:
visose ministerijose ir apskričių viršininkų administracijose;
departamentuose prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir prie ministerijų bei Valstybinėje mokesčių inspekcijoje prie Finansų ministerijos;
kitose valstybės įstaigose;
taip pat valstybės įmonėse vidaus audito tarnyba steigiama, jeigu jose dirba daugiau kaip 300 darbuotojų, o jeigu jose dirba mažiau kaip 300 darbuotojų - steigiama vidaus auditoriaus pareigybė.
Veikiantys žinybinės kontrolės, revizijos, vidaus kontrolės ir panašūs padaliniai įstaigose, įmonėse turi būti reorganizuoti į audito tarnybas.


Valstybės įstaigų vidaus auditas yra nepriklausoma įvertinimo funkcija, kurią atliekant Vyriausybei atsikaitoma apie jos biudžetinių įstaigų veiklą. Pagrindinė vidaus audito užduotis - atlikti kiekvienoje valstybės įstaigoje veikiančių vidaus kontrolės priemonių efektyvumo įvertinimą.
Vidaus auditas skatina geresnę finansinę drausmę Vyriausybės veikloje, kurdamas pagrįstas procedūras, užtikrina ataskaitų reguliarumą bei tikslumą. Vidaus audito tikslas yra ne tik atskleisti trūkumus ir klaidas įplaukų ir mokėjimų sandoriuose bei jų apskaitoje, bet ir padėti valstybės įstaigoms suprasti bei geriau pritaikyti finansinę bei apskaitos tvarką. Vidaus auditas taip pat atlieka tyrimus Vyriausybės taupumui, jos išlaidų efektyvumui ir naudingumui nustatyti.
Ministerijų vadovai privalo turėti aiškų planą, periodiškai nagrinėti savo biudžetinių įstaigų veiklą ir įvertinti vidaus kontrolės sistemas, atsiskaitymo problemas ir nustatyti silpnąsias puses. Kontroliuodami vidaus kontrolės priemones vadovai turi naudotis ministerijos audito skyriaus pagalba. Jeigu vidaus auditoriai tiesiogiai dalyvauja kasdieniniame darbe, jie paprastai turi galimybę nuolatos gauti žinių apie naudojamas vidaus kontrolės priemones ir įvertinti jų efektyvumą. Vidaus auditoriai privalo pranešti vadovams apie visus pastebėtus vidaus kontrolės trūkumus ir darbuotojų klaidas, padarytas taikant kontrolės priemones, taip pat jie turi patarti, kokias sritis reikia tobulinti. Tačiau vidaus auditas neturi teisės skirti administracinių baudų, pateikti ieškinių teisme, teikti pasiūlymus dėl nusižengusių darbuotojų atleidimo, sustabdyti valstybės lėšų pervedimą ar įpareigoti įstaigas/juridinius asmenis sugrąžinti lėšas, asignuotas arba panaudotas pažeidžiant įstatymą.
Vidaus auditas taip pat įgaliotas sukurti tolesniems veiksmams procedūras pagal ankstesnius ataskaitoje pateiktus vidaus ir išorės audito duomenis, kad būtų garantuota, jog vadovai skirs pakankamą dėmesį ir atliks jiems nurodytus dalykus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAudito kursinis darbas
KategorijaFinansai >  Auditas
TipasKursiniai darbai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis39.97 KB
AutoriusBrigituliux@one.lt
Viso autoriaus darbų13 darbų
Metai2005 m
Klasė/kursas4
Failo pavadinimasMicrosoft Word Imones vidaus auditas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-2
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą