Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Auditas>Įmonių auditas

Įmonių auditas

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Audito reikšmė ir būtinumas. Audito planavimas. Esmė ir būtinumas. Audito planavimo schema. Audito organizavimas. Audito organizavimo etapai. Audito procedūros. Audito darbo dokumentai. Audito išvados. Išvados.

Ištrauka

Kai XIX a. viduryje pradėjo steigtis įvairios akcinės bendrovės, apsukriausi šių bendrovių vadovai, su pasamdytais buhalteriais sąmoningai apskaičiuodavo didelius pelnus ir dividendus. Tuo "pakeldami" akcijų kainą biržoje. Po to šias akcijas parduodavo už nerealią kainą. Todėl Europos šalių vyriausybės, siekdamos užkirsti kelią nesąžiningiems sandėriams, pradėjo reguliuoti apskaitos darbuotojų profesinę veiklą. Tai buvo vienas iš veiksnių, nulėmusių audito atsiradimą. Audito atsiradimas tiesiogiai susijęs su interesų išsiskyrimu tarp tų, kurie tiesiogiai valdo įmonę ir tų, kurie nori investuoti į įmonę. Investitoriai nenorėjo ir negalėjo pasitikėti ta informacija, kurią pateikia administracija. Reikėjo, kad šią informaciją patvirtintų nepriklausomas ekspertas, gerai nusimanantis apskaitoje.
Ši tema yra labai aktuali visuomenei, kadangi priimant sprendimą pirkti ar parduoti vertybinius popierius, išduoti paskolą ar pratęsti komercinį kreditą, sudaryti darbo sutartį ir pan. remiamasi didžiąja dalimi finansine informacija, kuri turi būti patikima. Šios informacijos patikimumą gali patvirtinti nepriklausomas auditorius. Finansinės informacijos vartotojai paprastai negali tiesiogiai prieiti prie kompanijos apskaitos įrašų, be to, jie dažniausiai neturi atitinkamos kvalifikacijos ir patirties. Todėl darbui, kurio patys vartotojai atlikti negali, būtina pasikviesti profesionalius buhalterius – auditorius. Taigi, mano darbo tikslas ir yra susipažinti kokia veikla užsiima auditoriai, ir kas yra pats auditas.
Asmenys, priimantys sprendimus finansiniais klausimais (tiek privatūs, tiek valstybiniai), paprastai gauna apskaitinę (buhalterinę) informaciją tos kompanijos, kuriai ketina suteikti paskolą arba kurios vertybinius popierius ketina pirkti ar parduoti, ar sudaryti kitokį sandorį. Tačiau čia gali susikirsti informacijos tiekėjo ir vartotojo interesai, todėl atsiranda visuotinis poreikis auditoriaus paslaugoms - tarpininko, nustatančio finansinės informacijos patikimumą ir objektyvumą. Patikima informacija leidžia padidinti kapitalo rinkos efektyvumą, ir prognozuoti pasekmes įvairių ekonominių sprendimų. Aiškinantis audito esmę, pateiksiu konkretų audito apibrėžimą:
Auditas - tai nepriklausomas įmonės finansinės atskaitomybės ir su ja susijusios finansinės informacijos tyrimas užbaigiamas nuomonės apie ją išreiškimu.
Auditas turi savo tikslą, logiką ir yra pagrįstas struktūrizuotu priėjimu prie sprendimų. Jis nėra chaotiškas ir nesuplanuotas. Jo metu gaunami ir įvertinami duomenys, įtakojantys audito išvados priėmimą. Remiantis darbo problema, iškėliau tokius uždavinius, kurie padės atskleisti tyrimo apie auditą esmę:
1. Išsiaiškinti audito reikšmę ir būtinumą;
2. Išnagrinėti kaip ir nuo ko pradedama planuoti audito veikla;
3. Išanalizuoti kaip yra organizuojama audito veikla. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAudito referatas
KategorijaFinansai >  Auditas
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis27.83 KB
Autoriusagne
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Mokytojas/DėstytojasDainora Samčenkienė
Failo pavadinimasMicrosoft Word Imoniu auditas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Dainora Samčenkienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą