Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Auditas>Auditas. Audito atsiradimas, organizavimas, reikšmė ir būtinumas

Auditas. Audito atsiradimas, organizavimas, reikšmė ir būtinumas

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Anotacija. Audito samprata. Audito apibrėžimas. Audito elementai. Audito raida. Audito klasifikacija. Audito organizavimas. Audito skirstymas į etapus. Audito duomenų tipai. Rizika ir klaidos. Skiriami trys pagrindiniai reikšmingumo (materialumo) lygiai. Lietuvoje galiojantys audito norminiai dokumentai. Auditoriaus teisės ir pareigos. Audito esmė ir būtinumas. Audito rinkos apžvalga 2004 m. Išvados.

Ištrauka

Auditas - tai nepriklausomas įmonės finansinės atskaitomybės ir su ja susijusios finansinės informacijos tyrimas užbaigiamas nuomonės apie ją išreiškimų.
Audito atsiradimas siejamas su uždarųjų akcinių bendrovių atsiradimu, kai susikirto tiesioginių įmonės vadovų ir akcininkų interesai. Tikroji audito atsiradimo data laikoma 1854 m. , kai Edinburgo buhalterių sąjungai buvo suteiktas karališkasis statusas.
Asmuo atliekantis auditą – kvalifikuotas auditorius, turintis auditoriaus pažymėjimą (išlaikęs tam tikrus egzaminus), esantis nepriekaištingos reputacijos ir esantis Auditorių rūmų narys.
Auditą
Audito organizavimas labai sudėtingas procesas, susidedantis iš tam tikrų etapų; audito strategijos nustatymas, susipažinimas su audituojamos įmonės veikla, planavimo, medžiagos ir reikalingos informacojos surinkimo, tikrinimo ir išvadų parengimo
Audito būtinumas įvairaus dydžio įmonese yra diskutuotinas, tačiau aišku, kad auditas yra svarbus akcininkams, kreditoriams ir įmonių savininkams, kurie asmeniškai neturi galimybės įsitikinti ar finansinė atskaitomybė yra teisinga.
Svarbu pabrėžti, kad auditas suteikia svarbią informaciją valstybiniams organams, taip pat padėda priimti sprendimus vyriausybei ekonomikos ir mokesčių srytyse.


Auditas - tai nepriklausomas įmonės, įstaigos ar organizacijos finansinės atskaitomybės patikrinimas ir išvados pateikimos, kai nurodoma, ar finansinė atskaitomybė visais reikšmingais atžvilgiais teisingai atspindi įmonės finansinę būklę, veiklos rezultatus ir pinigų srautus, ar finansinė atskaitomybė atitinka teisės aktus, reglamentuojančius finansinę apskaitą ir finansinės atskaitomybės sudarymą. Privalomas auditas atliekamas įstatymų ir kitų teisės aktų nustatytais atvejais. Kitais atvejais auditas gali būti atliekamas užsakovo iniciatyva.
Teoriniu požiūriu, audito apibrėžimas yra labai svarbus. Jis atvaizduoja tą sudėtingą procesą, kuris vyksta audito metu, apibūdina tas sritis ir ribas, nuo kurių prasideda ir kuriomis baigiasi auditas. Tačiau iškyla problema, kad šį procesą keliais žodžiais apibūdinti nelengva, todėl skirtingi audito apibrėžimų autoriai, nurodo skirtingus abjektus, kurious reikia tikrinti ir įvertinti.
Knygoje "Practical Auditing" rašoma, kad norint pateikti audito apibrėžimą ir suprasti jo esmę, pirmiausia reikia išsiaiškinti, kokie yra svarbiausi jo elementai. Nurodomi šeši audito elementai, nusakantys audito esmę. (lent. 1) ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAudito kursinis darbas
KategorijaFinansai >  Auditas
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis45.99 KB
AutoriusSiga
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Auditas. Audito atsiradimas organizavimas reiksme ir butinumas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 20 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą