Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Auditas>Lizingo auditas

Lizingo auditas

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Audito programa. Lizingo gavėjo apskaita. Lizingo davėjo apskaita. Informacijos apie lizingą atskleidimas finansinėje atskaitomybėje. Išvados.

Ištrauka

Pagrindinė verslo problema - piniginių lėšų, reikalingų investicijoms, trūkumas. Dažnai verslininkai naudojasi kreditu naujai įrangai pirkti, tačiau kreditas - tai ne pati geriausia išeitis. Banko paskolos brangios, be to, bankai reikalauja solidaus užstato. Dėl šių priežasčių verslininkai nesiryžta arba negali imti banko kreditų savo veiklai plėsti. Nemažai įmonių bankrutuoja, nesugebėdamos išsilaikyti rinkoje, ir negrąžina bankui paimto kredito. Taip verslininkai negali pradėti arba plėsti savo verslo, o bankuose kaupiasi laisvi, nepanaudoti pinigai. Geriausia išeitis yra lizingas. Tai išorinis finansavimo šaltinis, suteikiantis klientui galimybę pasirinkti lankstų ir geriausiai poreikius tenkinantį finansavimo būdą. Tai palanki galimybė naudotis reikalingu turtu, įsipareigojus mokėti sutartas įmokas nustatytais terminais.
Pastaruoju metu lizingas tampa pagrindiniu investicijų finansavimo instrumentu, reikšmingu visos šalies ūkio plėtrai. Šiuo metu Lietuvoje lizingo paslaugas teikia 12 lizingo bendrovių, kurios klientams teikia vis įvairesnes paslaugas, nusistovėjo ir teikiamų paslaugų apskaitos modelis. Tačiau lizingo paslaugas teikia ne tik specialiai tam sukurti ūkio subjektai, bet ir įmonės - gamintojos parduoda produkciją išsimokėtinai ar sudarydamos lizingo (finansinės nuomos) sutartis su produkcijos pirkėjais tiesiogiai arba atlieka atgalinės finansinės nuomos operacijas siekdamos išlaisvinti investuotas apyvartines lėšas.
Šiame darbe aptarsime, kaip turi būti apskaitomas lizingas gavėjo bei teikėjo apskaitoje ir kokius patikrinimus turi susiplanuoti ir audito metu atlikti auditorius. Lizingo apskaita įmonėse turi būti atliekama pagal 20 verslo apskaitos standartą "nuoma, lizingas (finansinė nuoma) ir panauda". Šio standarto tikslas – nustatyti lizingo (finansinės nuomos), nuomos ir panaudos apskaitos ir pateikimo finansinėje atskaitomybėje tvarką.
Standartas taikomas:
• Visų rūšių nuomos, lizingo ir panaudos sutartims;
• Visoms sutartims, kuriomis perduodama teisė valdyti ir naudoti turtą, netgi jei šio turto eksploatacijos ar priežiūros paslaugas teikia nuomotojas.

Standartas netaikomas:
• Gamtos išteklių naudojimo ir tyrinėjimo nuomos, lizingo ir panaudos sutartims;
• patentų ir autorinėms sutartims.
Darbe naudojamos ir 20-ojo verslo apskaitos standarto "nuoma, lizingas (finansinė nuoma) ir panauda" patvirtintos pagrindinės sąvokos:
Lizingas – nuomos rūšis, kai perduodama didžioji dalis rizikos ir naudos, susijusios su turtine nuosavybe. Nuosavybės teisė į turtą vėliau gali būti perduodama arba neperduodama.
Lizingo davėjas – asmuo, kuris teisėtai disponuoja turtu arba įsigyja lizingo gavėjo nurodytą turtą ir perduoda jį naudoti lizingo gavėjui.
Lizingo gavėjas – asmuo, kuris pagal sutartį savo veikloje naudoja turtą, priklausantį lizingo davėjui.
Lizingo laikotarpis – laikotarpis, kuriuo lizingo gavėjas sutartimi įsipareigoja nuomotis turtą, bei vėlesni laikotarpiai, kuriais lizingo gavėjas turi pasirinkimo teisę pratęsti lizingo sutartį mokant nuomos mokestį arba jo nemokant, kai, sudarant lizingo sutartį, labai tikėtina, kad šia teise lizingo gavėjas pasinaudos.
Lizingo arba nuomos mokestis– minimalių įmokų, kompensuotinų mokesčių ir neapibrėžtų nuompinigių suma.
Minimalios lizingo įmokos – suma, kurią lizingo gavėjas sumoka per visą lizingo laikotarpį arba kurią (per šį laikotarpį) iš jo gali būti pareikalauta sumokėti, įskaitant ir garantuotą likvidacinę vertę, išskyrus neapibrėžtus nuompinigius, kompensuotinus mokesčius, kuriuos sumokėti įsipareigoja lizingo gavėjas. Jei lizingo sutartyje numatyta, kad lizingo gavėjas turi teisę įsigyti turtą lizingo laikotarpio pabaigoje už kainą daug mažesnę už tuo metu tikėtiną to turto tikrąją vertę, ir jei labai tikėtina, kad jis pasinaudos šia teise, į minimalių lizingo įmokų sumą įskaitoma suma, kurią reikės sumokėti įsigyjant turtą lizingo laikotarpio pabaigoje.
Nuomos, lizingo pradžia – turto perdavimo momentas arba sutartyje nurodyta data, nuo kurios pradedamas skaičiuoti nuomos mokestis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-12-02
DalykasAudito referatas
KategorijaFinansai >  Auditas
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis23.8 KB
AutoriusIta
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lizingo auditas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą