Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Auditas>Pardavimų ir pirkėjų skolų auditas

Pardavimų ir pirkėjų skolų auditas

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Pirkėjų skolų ciklas. Procedūros, kurias turi atlikti auditorius. Pardavimų vidaus kontrolės sistemos įvertinimas. Pirkėjų skolų likučių patvirtinimas. Atidėjimų abejotinoms pirkėjų skoloms auditas. Auditoriaus darbo dokumentai. Išvados.

Ištrauka

Auditas - tai nepriklausomas įmonės finansinės atskaitomybės ir su ja susijusios finansinės informacijos tyrimas užbaigiamas nuomonės apie ją išreiškimų.
Auditas turi savo tikslą, logiką ir pagrįstas struktūrizuotu priėjimu prie sprendimų. Jis nėra chaotiškas ir nesuplanuotas. Jo metu gaunami ir įvertinami duomenys, įtakojantys audito išvados priėmimą.
Pardavimų ir pirkėjų skolų apskaita – vienas aktualiausių kiekvienos siekiančios ar nesiekiančios pelno įmonės finansinės atskaitomybės rodiklių. Jam ypatingą dėmesį skiria tiek įmonės valdytojai, tiek ir išoriniai informacijos vartotojai - esantys bei potencialūs akcininkai, kreditoriai. Pirkėjų skolos yra svarbus balanso straipsnis, pateikiantis naudotojams informaciją apie įmonės turtą, kurio atvaizdavimo finansinėje atskaitomybėje teisingumą ir turi patikrinti auditorius.
Tai visiškai suprantama, kadangi nesuradus rinkoje savo produkcijos ar paslaugų pirkėjų, nepavyktų parduoti prekių, taigi ir uždirbti pajamų bei pelno.
Darbo tikslas - išsiaiškinti pardavimų ir pirkėjų skolų audito esmę, reikšmę, būtinumą, tikslus ir aplinką.
Norėdama išsiaiškinti šį tikslą, nagrinėsiu šiuos uždavinius:
Pristatysiu pagrindines pardavimų audito operacijas;
Išanalizuosiu svarbiausius pirkėjų skolų audito atlikimo aspektus;
Aptarsiu pagrindinius abejotinų skolų atidėjimo atvejus;
Aptarsiu pagrindinius auditoriaus darbo dokumentus;
Tyrimo metodai: buvo remiamasi įvairiais šaltiniais: metodine bei įvairia internetine medžiaga, knygomis, teisės aktų baze ir kita. Pagrindiniai apibrėžimai, pardavimų audito atlikimo eiga - pastovesnė ir rečiau besikeičianti informacija, todėl jos buvo ieškota knygose. Literatūros sąraše nurodyti tik tie šaltiniai, kurie buvo panaudoti darbe.

Pardavimų auditas – atsakinga ir sudėtinga audito sritis, glaudžiai susijusi tiek su parduotos produkcijos uždirbtomis pajamomis, tiek su pirkėjų skolomis.
Norint suprasti pardavimų audito metodiką, būtina išsiaiškinti pardavimų ir skolų ciklų esmę. Nors šie ciklai susieti su įmonių veiklos ypatybėmis, tačiau visoms įmonėms būdingi esminiai principai. Literatūroje dažniausiai nurodomi šie pagrindiniai pardavimų ir pirkėjų skolų ciklų etapai:
1. Pirkėjų užsakymų gavimas ir registravimas
2. Pardavimų skolon patvirtinimas
3. Prekių išsiuntimas
4. Sąskaitų pirkėjams išrašymas ir pardavimų registravimas
5. Prekių grąžinimų ir nukainojimų registravimas
6. Apmokėjimų registravimas
7. Atidėjimų abejotinoms pirkėjų skoloms įvertinimas bei registravimas
8. Beviltiškų skolų nustatymas ir registravimas[1;501]
Pirkėjų užsakymų gavimas ir registravimas laikomas pardavimų ciklo pradžia. Svarbu, kad užsakymai būtų laiku ir teisingai įregistruoti užsakymų žurnale ar kituose apskaitos registruose. Auditorius turi skirti pakankamai dėmesio šiam etapui, kad galėtų įsitikinti, ar įmonės vadovybė derina turimų atsargų kiekius su užsakytos produkcijos kiekiais, ar nėra neįregistruotų užsakymų. Tokie užsakymai gali sukelti pirkėjų nepasitenkinimą, kartu sumažės ir pajamos.[1;501]
Pardavimų skolon patvirtinimas reiškia, kad prieš išsiunčiant prekes įgaliotas darbuotojas privalo ne tik patvirtinti, bet ir įvertinti pardavimus skolon. Šio proceso silpna kontrolė dažnai lemia didelius atidėjimus abejotinoms pirkėjų skoloms ir beviltiškų skolų nuostolius.[1;501]
Prekių išsiuntimo etapu svarbiausia ne tik laiku išsiųsti prekes, bet ir teisingai išrašyti prekių siuntimo dokumentus. Juose turi būti pateikta informacija apie pirkėją, prekių kiekius ir fizines savybes, atsakingų asmenų parašai ir išsiuntimo data. Išsiuntimo dokumentų originalas išsiunčiamas pirkėjui, o kiti egzemplioriai – atsakingoms įmonės tarnyboms. Įmonėms patartina tam tikto laikotarpio pabaigoje rengti patvirtintų, tačiau neįvykdytų užsakymų ataskaitą.[1;502] ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAudito referatas
KategorijaFinansai >  Auditas
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis21.7 KB
AutoriusRamunė
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaAlytaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pardavimu ir pirkeju skolu auditas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Alytaus kolegija / 3 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą