Išplėstinė paieška
 
 
 

Auditas (5)

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Tikslai ir uždaviniai. Įvadas. Audito esmė. Reikšmingumas. Būtinumas. Audito įmonės. Lietuvos audito rūmai. Audito raida. Auditas užsienyje. Auditas Lietuvoje. Išvados.

Ištrauka

1. Giliau susipažinti ir panagrinėti sąvokomis "auditas", "atestuotas auditorius", "audito įmonė", "auditorių rūmai", "auditorių kontrolierius".
2. Sužinoti, kas yra audito tėvynė, audito atsiradimo istorija.
3. Apibrėžti audito esmę.
4. Išanalizuoti audito raidą ir audito būtinumą.
5. Išsiaiškinti, kas atlieka auditą Lietuvoje ir plačiau aprašyti audito įmones.
6. Sužinoti, kas prižiūri Lietuvos auditorių ir audito įmonių veiklą.
7. Išsiaiškinti, kada atsirado auditas Lietuvoje ir užsienyje.
8. Parengti audito išvadas.

Tarptautinių žodžių žodyne žodis "auditas" yra kilęs iš lotynų kalbos žodžio "audit", kuris reiškia "jis girdi". Tačiau auditorius turi ne tik girdėti, bet ir matyti, jausti bei suvokti sudėtingas finansines situacijas. Auditas – tai oficiali nepriklausoma kliento informacijos apie finansinę atskaitomybę ar kitą ekonominę veiklą realumo ir priklausomumo analizė ir įvertinimas lyginant su bendraisiais apskaitos principais, standartais ir kitais norminiais dokumentais bei auditoriaus raštiškos nuomonės apie tai pateikimas. Joje akcentuojama tai, kad:
1. Auditas yra tikrinimas, tai tam tikra kontrolės forma, kurios metu yra tikrinami tam tikri objektai;
2. Auditas yra nepriklausomas tikrinimas, kurį nepriklausomai nuo kieno nors valios ar įtakos atlieka auditoriai;
3. Auditas – tai finansinių ataskaitų tikrinimas, kurio metu tikrinamos įmonės tam tikro laikotarpio finansinės ataskaitos - balansas, pelno ir nuostolio, pinigų srautų ir kitos ataskaitos, numatoma, ar jos teisingai sudarytos bei parodo tikrąją įmonės finansinę būklę;
4. Auditas tai nuomonės apie finansines ataskaitas pareiškimas, kurią išreiškia auditorius, atlikęs auditą.
Nuomonė suformuluojama kaip auditoriaus išvada, nurodant ar finansinės ataskaitos parodo tikrą ir teisingą įmonės finansinę būklę ir ar jos sudarytos remiantis bendraisiais apskaitos principais. 200 – jame tarptautiniame audito standarte "Finasinių ataskaitų audito tikslai ir bendrieji principai" pateikiamas toks audito apibrėžimas: "Auditas yra ekonominio vieneto nepriklausomai nuo dydžio ir teisinės formos, nesvarbu, pelno siekiančio ar nesiekiančio, finansinių ataskaitų ar susietos finansinės informacijos nepriklausomas patikrinimas, kad toks patikrinimas atliekamas siekiant pareikšti nuomonę apie tas finansines ataskaitas". Lietuvos Respublikos audito įstatyme, išleistame 1999 m. pateikiamas toks audito apibrėžimas: "Auditas - nepriklausomas įmonės, įstaigos ar organizacijos finansinės atskaitomybės patikrinimas ir išvados pateikimas, kai nurodoma, ar finansinė atskaitomybė visais reikšmingais atžvilgiais teisingai atspindi įmonės finansinę būklę, veiklos rezultatus ir pinigų srautus, ar finansinė atskaitomybė atitinka Lietuvos Respublikos teisės aktus, reglamentuojančius finansinę apskaitą ir finansinės atskaitomybės sudarymą, taip pat Lietuvos Respublikoje taikomus bendruosius apskaitos principus. Visuotinėje Lietuvių enciklopedijoje sutinkams ir toks audito apibūdinimas: "Auditas – nepriklausomų auditorių atliekamas įmonės, įstaigos ar organizacijos finansinis patikrinimas ir nuomonės apie ją pareiškimas". ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAudito referatas
KategorijaFinansai >  Auditas
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis25.96 KB
AutoriusRenata
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKlaipėdos verslo aukštoji mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Auditas (5) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Klaipėdos verslo aukštoji mokykla / 3 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą