Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Auditas>Įmonės atsargų vidaus auditas: UAB "Staduva"

Įmonės atsargų vidaus auditas: UAB "Staduva"

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031
Aprašymas

Įvadas. Atsargų vidaus audito pagrindinės teorinės nuostatos. Atsargų audito reikšmė ir uždaviniai. Atsargų audito ypatybės ir sunkumai. Atsargų audito nuoseklumas. Atsargų gavimo auditas. Atsargų laikymo, išdavimo ir naudojimo auditas. Atsargų apskaitos būdų įvertinimas. Atsargų įkainojimo metodų įvertinimas. Auditoriaus vaidmuo inventorizuojant atsargas. Auditoriaus ir įmonės vadovybės atsakomybė ir veiksmai darant atsargų auditą. Atsargų vidaus audito atlikimas UAB "Staduva". UAB "Staduva" atsargų vidaus audito programa 2004 11 19. Vidaus auditorių išvada.

Ištrauka

Jau po to, kai buvo atkurta Lietuvos nepriklausomybė, prasidėjo krašto ekonomikos intensyvi pertvarka rinkos pagrindais. Kuriantis rinkos ekonomikai formavosi naujos nuosavybės formos, buvo privatizuojamos valstybinės įmonės, steigėsi įvairaus profilio bendrovės, individualūs ūkiai, iš esmės formavosi naujo pobūdžio ūkinių subjektų sistema.
Į rinkos ekonomiką reikėjo pereiti iš valstybinės planinės ekonomikos. Tais laikais gerai buvo pažįstama valstybės kontrolės organizacija. Tokios kontrolės sistemos neturėjo jokia rinkos šalis. Kaip ir ankščiau šiandien kontrolė taip pat labai reikalinga. Ji būtina, kaip viešųjų finansų valdymo elementas, nes toks valdymas skatina atsakomybę visuomenei, reikalinga kaip reguliavimo sistemos dalis, kurios tikslas – kuo anksčiau atskleisti nukrypimus nuo priimtų standartų ar pažeidimus, teisėtumo, ekonomiškumo, rezultatyvumo ir efektyvumo srityje, kad būtų galima pataisyti esamą padėtį, esant reikalui patraukti kaltus asmenis atsakomybėn, atlyginti nuostolius arba imtis priemonių, kurios ateityje užkirstų kelią pažeidimams arba bent sumažintų jų atsiradimo galimybę. Šiais laikais kontrolinei veiklai apibrėžti vartojamas žodis "auditas", kuris apibūdina tiek valstybinės, tiek nepriklausomų auditorių veiklą. Pati kontrolės procedūros esmė nepakito, tačiau iš esmės auditas įgavo naują reikšmę ir svarbą visoje finansų valdymo ir reguliavimo sistemoje.
Šiuo metu audito svarba ir vaidmuo auga, nes nuolat auga poreikis turėti tikslią informaciją apie ūkinių subjektų veiklą. Visuomenė vis labiau įsisąmonina, kad nuo audito labai daug priklauso verslo sėkmė. Kad auditas pateisintų visuomenės lūkesčius ir įgyvendintų savo tikslus, būtina, kad jis būtų atliktas tiksliai ir teisingai, tik tada galės atspindėti realią situaciją.
Nagrinėjant kursinio darbo temas pasirinkau temą: "Atsargų vidaus auditas įmonėje ". Atsargų įsigijimas, pardavimas, naudojimas - tokia veiklos sritis, nuo kurios didele dalimi priklauso įmonės finansiniai rezultatai. Patyrę auditoriai paprastai audito metu atranda vienokių ar kitokių problemų įsigyjant ir naudojant atsargas. Daugelis auditorių pasiūlymų įmonių vadovybei būna būtent iš atsargų audito srities.
Šiai temai išnagrinėti aš naudojausi įvairia literatūra, spaudos leidiniais, Interneto suteiktomis galimybėmis. Šiuo atžvilgiu man labai padėjo Lietuvos auditorių rūmų internetinis puslapis, kuriame publikuojami visi teisiniai aktai priimti Lietuvos Respublikoje bei kiti dokumentai susiję su audito veikla. O tam kad atskleisti šiandieninę Lietuvos audito būklę bei esamą situaciją labiausiai naudojausi žurnalais ir laikrasčiais, kurių Lietuvoje, palyginus su kitomis Baltijos valstybėmis, yra pakankamai didelis pasirinkimas. Šie leidiniai tiesiogiai susyję su auditu ir juose gausu visokių šiandienai aktualių temų apie auditą, jo raidą, kylančias problemas ir diskusijas rengiant bei keičiant auditą reglamentuojančius teisinius aktus.
Pagrindinis kursinio darbo tikslas – patikrinti tikslų atsargų judėjimą įmonėje bei pateikti atitinkamas išvadas, labiausiai dėmesį skiriu atsargų buvimo ir pilnumo fakto nustatymui.
Kursinį darbą sudaro dvi pagrindinės dalys.
Pirmojoje - teorinėje dalyje, nagrinėju atsargų vidaus audito pagrindines teorines nuostatas. Didelį dėmesį skiriu, į ką auditorius turėtų atsižvelgti atliekant atsargų auditą įmonėje.
Antrojoje - praktinėje dalyje, pristatau mano pasirinktą UAB "Staduva", aprašau jos veiklą, pateikiu parengta atsargų vidaus audito programą ir detaliai ją išdėstau.
Svarbi kursinio darbo dalis yra atsargų audito etapai. Joje išskiriu pagrindinius, detaliai aprašau konkrečių darbų išdėstymą, kuriame atsispindi visos atliktos užduotys audito metu.
Kursinio darbo pabaigoje pateikiu priedus, išvadas bei literatūros sąrašą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAudito kursinis darbas
KategorijaFinansai >  Auditas
TipasKursiniai darbai
Apimtis29 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9
Dydis60.99 KB
AutoriusNina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Imones atsargu vidaus auditas UAB Staduva [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2012-11-22 IP: 88.119.152.81
    j.elnora sako

    Pasigedau priedų :(

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą