Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Auditas>Įmonių veiklos auditas Lietuvoje: problemos ir sprendimai

Įmonių veiklos auditas Lietuvoje: problemos ir sprendimai

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253545556575859606162636465666768
Aprašymas

Summary. Pagrindinės darbo sąvokos ir terminai. Įvadas. Audito samprata ir reikšmė įmonėms. Audito apibrėžimas ir rūšys. Audito būtinumas ir aplinka. Audito stadijos ir procesinė apskaita. Tarptautinis auditas. Auditas išvystytose rinkos šalyse. Įmonės veiklos auditas Lietuvoje. Pardavimų auditas. Pardavimų ir pirkėjų skolų ciklas. Svarbiausios procedūros, kurias turi atlikti auditorius kiekvienu ciklo etapu. Pardavimų vidaus kontrolės sistemos įvertinimas. Pardavimų pajamų auditas. Pardavimo pajamų pripažinimo auditas. Išlaidų ir sąnaudų auditas. Sąnaudų pripažinimo auditas. Sąnaudų dydžio nustatymas. Pardavimo savikaina. Perparduotų prekių savikaina. Veiklos sąnaudos. Pardavimo sąnaudos. Agentinės veiklos sąnaudos. Finansinės ir investicinės veiklos sąnaudos. Mokesčių auditas. UAB "INFO Lietuva" veiklos auditas: problemos ir jų sprendimai. UAB "INFO Lietuva" veiklos audito reikšmė įmonei. UAB " INFO Lietuva" ekonominės veiklos finansinių rodiklių auditas. UAB "INFO Lietuva" veiklos vidinis auditas. UAB "INFO Lietuva" veiklos išorinis auditas. Problemų iškėlimas ir jų sprendimo būdai. Išvados.

Ištrauka

Temos aktualumas. Nuo XIX a. vidurio Europoje pradėjo steigtis daug įvairių akcinių bendrovių. Apsukriausi šių bendrovių vadovai, su pasamdytais buhalteriais sąmoningai apskaičiuodavo didesnius pelnus ir dividendus, kartu pakeldami akcijų kainą biržoje ir jas parduodavo patikliems pirkėjams. Todėl Europos šalių vyriausybės, siekdamos užkirsti kelią nesąžiningiems sandėriams, pradėjo reguliuoti apskaitos darbuotojų profesinę veiklą. Taigi šaliųvyriausybinė politika buvo vienas iš veiksnių, nulėmusių audito atsiradimą ir jo įteisinimą.

Temos išskirtinumas. Audito tėvyne laikoma Didžioji Britanija. Svarbiausiuose jūrų uostuose maždaug nuo 1790 m. kai kurie buhalteriai jau vertėsi vieša apskaitos praktika. Tačiau galutinai kaip savarankiška praktinės veiklos sritis ir kaip savarankiškas mokslas auditas susiformavo tik XIX a. pabaigoje, kai susiklostė atitinkamos ekonominės sąlygos, kai kapitalu pradėjo disponuoti daugelis didelių ir mažų firmų bei privačių asmenų. Tada, norint pritraukti akcinį kapitalą, tapo būtina patvirtinti savo firmos finansinės atskaitomybės tikrumą ir tikslumą. Tokias garantijas pradėjo teikti viešieji buhalteriai (public accountants), kurie vėliau buvo pavadinti auditoriais (auditors). Jie pradėjo kurti įvairias profesines apskaitos organizacijas, reikalauti šalių vyriausybes įteisinti jų veiklą.

Temos ištyrimas mokslinėje literatūroje mastas. Galima skirti 3 svarbiausias tendencijas, kurios išryškėjo pasaulinėje audito raidoje ir yra būdingos daugeliui pasaulio šalių:
• Pirmaisiais dešimtmečiais auditas buvo traktuojamas tik kaip finansinių ataskaitų patikrinimas ir jų tikrumo ir tikslumo patvirtinimas.
• Tokioje stadijoje iš esmės yra visų buvusių socialistinių šalių dabartinė audito būklė.
• Nuo XX a. vidurio (praktiškai nuo 1969 m.) vis labiau akcentuojamas sisteminis - orientacinis audito pobūdis. Daug dėmesio skiriama įmonių valdymo sistemos, ypač vidinės kontrolės efektyvumui.
• Pastaraisiais metais labai daug dėmesio skiriama galimai audito rizikai ir galimybėms ją sumažinti.

Temos problematika. Pažymėtina, kad audito atsiradimo užuomazgos, jo pradžia siejama ne su vyriausybine politika, o tiesiogiai su įmonės vadovų ir jų akcininkų tarpusavio santykiai. Greitai paaiškėjo, kad įsteigtų akcinių bendrovių vadovų, tiesiogiai valdančių įmonę, ir akcininkų, finansuojančių jų veiklą, interesai gerokai skiriasi. Pirmųjų pagrindinis tikslas yra gauti kuo didesnį pelną ir jį panaudoti savo tikslams, antrųjų - dividendus. Pirmieji derinti šiuos interesus pradėjo buhalteriai, kurių pagrindinis uždavinys buvo garantuoti, kad visi rodikliai apskaičiuoti tiksliai.

Temos dalykas. Darbe yra plačiai bei sistematiškai analizuojamas auditas. Nustatytas pereinamasis tyrimo objektas – tema apžvelgiama iš pradžių teoriniais pagrindais, kurie padeda įsigilinti į esmę tyriamojo objekto, o teoriniai klausimai pritaikyti praktiškai: nustatomi jų sprendimo variantai.

Temos objektas. Temos objektu tarnauja įmonių veiklos auditas, kuris šiame darbe analizuojamas per nevalstybinių įmonių reakreaciją.

Darbo tikslas. Tam, kad tema būtų atskleista teoriškai ir praktiškai, pritaikant tyrimo metodus nustatomas darbo tikslas – išanalizuoti nevalstyubinių įmonių veiklos audito aspektus, problemas bei jų sprendimus.

Darbo uždaviniai. Nustatymas tikslui pasiekti ir analitiškai temos ištirimui išskiriami tokie drabo uždaviniai:
• Apžvelgti audito sampratą, reikšmę ir paskirtį;
• Nustatyti situacijos problematiką, įvertinti ją ir pritaikyti teoriškai ištirtą sprendimą;
• Išanalizuoti nustatytos problemtikos sprendimus, jų veikos būdus ir efektyvumą.

Darbo metodai ir priemonės. Darbe naudojami sisteminis ir pažintinis lyginamosios analizės metodas, kuriais siekiama išsamiau ir praktiškiau atskleisti temos išskirtinumą bei aktualumą.
Sisteminis metodas padeda išdelioti gautas teoriškas žinias ir metodiškai pritaikyti juos analizės pagrindimui. Pažintinis lyginamosios analizės metodas susistemina teorinias žinias, ir nustatydamas problematiškus aspektus išskiria temos problematiškumo sprendimo būdus bei jų prieinamumą.

Darbe naudojama literatūra ir šaltiniai. Kadangi auditas turi Didžiosios Britanijos verslo šaknis, darbe stengiamasis laikytis anglijos verslo bei jo veiklos analizių ir pagrindinių bruožų. Be abejo, tema susieta ir su lietuvių veikėjais mokslininkais bei tyrinėtojais, kurie atskleidžia temos būtinumą. Pateikiamų literatūros sąraše veikalų sunaudojimas suskirstomas į specialiusiuos šaltinius, mokslinę bei periodinę literatūrą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-23
DalykasAudito diplominis darbas
KategorijaFinansai >  Auditas
TipasDiplominiai darbai
Apimtis66 puslapiai 
Literatūros šaltiniai19
Dydis143.14 KB
AutoriusGytis
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Imoniu veiklos auditas Lietuvoje problemos ir sprendimai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą