Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Auditas>Auditas – verslo sėkmė ir ramybė

Auditas – verslo sėkmė ir ramybė

  
 
 
1234
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas. Darbo uždaviniai. Auditas - kas tai? Kam reikalingas auditas. Auditoriaus paslaugų poreikio atsiradimas. Audito reikšmė. Audito būtinumas. Audito tikslai. Išvados. Audito specialiųjų terminų žodynėlis. Pristatymas.

Ištrauka

1. ĮVADAS
Darbo tikslas: Audito poreikis atsirado tada, kai verslas buvo pradėtas organizuoti kaip akcinės bendrovės, t.y. ribotos atsakomybės kompanijas, kur kompanijos savininkai (akcininkai) atsako tik įnešto kapitalo dalimi. Tai pažangi verslo organizavimo forma, leidusi žymiai praplėsti galimybes, pritraukti daugiau kapitalo, reikalingo verslo plėtimui, leido vykdyti daug didesnio masto operacijas, organizuoti tarptautinį verslą. Reikalo esmė ta, kad kapitalo savininkai, finansuojantys arba galintys finansuoti įmonės veiklą, atsiskyrė nuo įmonės vadybininkų (vadovų), tiesiogiai valdančių įmonę. Todėl audito atsiradimo užuomazgos tiesiogiai siejasi su įmonių vadovų ir jų akcininkų tarpusavio santykiais. Pirmųjų pagrindinis tikslas yra gauti kuo didesnį pelną ir jį panaudoti savo tikslams, antrųjų - dividendus t.y. atlyginimą už investuotą kapitalą. Pirmieji derinti šiuos interesus pradėjo buhalteriai, kurių pagrindinis uždavinys buvo garantuoti, kad visi apskaitos duomenys būtų tikri ir patikimi, kad pelnas, dividendai ir kiti rodikliai apskaičiuoti tiksliai. Todėl vienas pagrindinių nepriklausomo audito tikslų - nuomonės pareiškimas apie finansinės atskaitomybės, kuri charakterizuoja kompanijos finansinę būklę ir veiklos rezultatus, objektyvumą ir atitikimą bendriesiems apskaitos principams.
Auditas atliekamas vadovaujantis Lietuvos Respublikos audito įstatymu, kitais audito veiklą reglamentuojančiais aktais, Lietuvos Respublikos audito standartais (Tarptautiniais audito standartais).
Darbo uždaviniai:
1. išsiaiškinti audito reikšmę verslo sėkmei;
2. apžvelgti audito tikslus;
3. Išanalizuoti auditorių teikiamų paslaugų naudą;
2. AUDITAS – KAS TAI?
Auditinė veikla ir auditoriaus profesija mūsų krašte atsirado palyginti neseniai, pertvarkant krašto ekonomiką rinkos sąlygomis. Kad veiktų rinkos ekonomika, labai svarbu turėti patikimą informaciją ne tik apie viso krašto ūkį, bet ir apie kiekvieną įmonę. Tokių žinių pirmiausia reikia įmonės savininkui, kad galėtų nustatyti savo įmonės perspektyvinės plėtros strategiją bei taktiką, pagerinti jos veiklą. Ji būtina ir valstybės institucijoms, kontroliuojančioms ir prižiūrinčioms, kaip ūkio subjektai laikosi mokesčių įstatymų, ar laiku ir teisingai moka mokesčius į valstybės biudžetą. Pagaliau tokios informacijos reikia ir bankams, kitiems paskolų davėjams, draudimo kompanijoms, kad būtų objektyviai įvertinti įmonės mokumas ir išduodamų kreditų grąžinimo tikimybė, nustatyta draudimo rizika. Patikima informacija suinteresuoti ir tiekėjai, ir pirkėjai, investuotojai, kitos įmonės bei organizacijos, turinčios verslo ryšių su kontroliuojama įmone.Todėl visiškai natūralu, kad visose išsivysčiusiose rinkos ekonomikos šalyse įgyvendinama nepriklausoma privačiose įmonėse vedamos buhalterinės apskaitos patikimumo kontrolė, taip pat valstybės institucijoms tų įmonių pateikiamų finansinių ataskaitų teisingumo kontrolė. Tokia kontrolė tradiciškai vadinama auditu. (3)
Audito teorijoje ir praktikoje dažniausiai sutinkamas pats paprasčiausias audito apibrėžimas: "Auditas – tai įmonės finansinės atskaitomybės patikrinimas ir nuomonės apie ją pareiškimas". Jau tapo įprasta apibrėžiant audito sąvoką naudoti žodį "tikrinimas". Tačiau žodis "tikrinimas" turi siaurą prasmę, jis negali išreikšti audito proceso esmės.
Audito terminas atėjęs iš senovės laikų. "Auditas" kilęs iš lotynų kalbos žodžio "audit" - "jis girdi". Tačiau pagal tikrąją dabartinę audito prasmę audito terminą reikia suprasti plačiau. Auditorius turi ne tik girdėti, bet ir matyti, jausti ir suvokti sudėtingas finansines situacijas. Nes dabartinis auditas tai procesas, kuriame įmonių ataskaitos yra taip smulkiai tiriamos, kad auditoriai galėtų pareikšti nuomonę, ar jos sudarytos tvarkingai ir teisingai. Šiame procese dalyvauja ne tik auditorius su savo padėjėjais, bet ir įmonės (kliento) atstovai- Taigi audito negalima vertinti vien tik kaip techninio finansinių ataskaitų tikrinimo darbo. Auditas - tai suinteresuotų dalyvių (asmenų ir jų grupių) santykių visuma. Kiekvienas jų turi savo tikslus, kurie audito metu turi būti vienaip ar kitaip suderinti. ( 2 ) ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAudito referatas
KategorijaFinansai >  Auditas
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis18.63 KB
AutoriusRenata
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Failo pavadinimasMicrosoft Word Auditas verslo sekme ir ramybe [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą