Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Auditas>Ilgalaikio turto lizingo auditas: AB "Anykščių vynas"

Ilgalaikio turto lizingo auditas: AB "Anykščių vynas"

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

AB "Anykščių vynas" veikla. Audito sutartis. AB "Anykščių vynas" balansas. Lizingas. Audito rizika. Audito planas. Audito atranka. Audito darbo dokumentai. Audito programa ir testai. Audito įrodymai. Auditoriaus išvada.

Ištrauka

Akcinė bendrovė "Anykščių vynas" įkurta 1926 m. - seniausia rytinio Baltijos regiono įmonė, pramoniniu būdu pradėjusi gaminti vyną. Šiuo metu tai moderni, šiuolaikiška, atitinkanti tarptautinius kokybės vadybos ISO 9001 ir aplinkos apsaugos vadybos ISO 14001 standartus įmonė. Kokybės vadybos sistemos suteikia prestižo, praplečia eksporto galimybes, padeda nuolat tenkinti vartotojų poreikius bei užtikrinti jų pasitikėjimą.
Užbaigta technologinė modernizacija leidžia gaminti aukštos kokybės gėrimus: vyną, sidrą, likerius, trauktines, degtinę, brendį, viskį, kokteilius.
Dėl modernizacijos įmonė turėjo įsigyti daug naujo turto, kurio daugiausia buvo įgyta lizingu. Valdyba nusprendė, kad reikia atlikti šio turto auditą ir su pasirinkta audito įmone pasirašė audito sutartį.

Audito sutarties forma ir turinys beveik identiškas standartinei auditorių rūmų skelbiamai finansinės atskaitomybės audito sutarčiai, tačiau skiriasi audito atlikimo objektas ir tikslai. Pateikiame sutarties ištrauką:

"Audito įmonė", įmonės kodas [ ], PVM mokėtojo kodas [ ], registruota LR juridinių asmenų registre adresu [ ], atstovaujama [ ] [ ], veikiančio pagal įstatus ("Vykdytojas"), ir AB "Anykščių vynas", įmonės kodas [ ], PVM mokėtojo kodas [ ], registruota LR juridinių asmenų registre adresu [ ], atstovaujama [ ] [ ], veikiančio[s] pagal įstatus, ("Užsakovas"), toliau kartu vadinamos "Šalimis" arba atskirai "Šalimi", sudarė šią sutartį dėl ilgalaikio materialaus turto, įsigyto lizingo būdu, audito ir susitarė dėl žemiau pateiktų sąlygų.

[Vadovaudamasis [ d.] valdybos sprendimu, Užsakovas skiria Vykdytoją savo audito įmone, o Vykdytojas sutinka tapti Užsakovo audito įmone ir atlikti Užsakovo ilgalaikio materialaus turto, įsigyto lizingo būdu, auditą.
Audito paskirtis yra (1) patikrinti, ar Užsakovo įsigytas lizingo būdu turtas tikrai egzistuoja ir priklauso įmonei, (2) įvertinti, ar tas turtas teisingai apskaitomas pagal Lietuvos Respublikoje galiojančius teisės aktus, reglamentuojančius buhalterinę apskaitą, taip pat kitus teisės aktus, tai yra, ar teisingai nustatyta turto vertė, ar naudojami teisingi nusidėvėjimo metodai, ir (3) įvertinti, ar gerai tvarkoma šio turto apskaita (4) ar teisingai aiškinamajame rašte pateikti lizingo įsipareigojimai. Vykdytojo atliekamo audito tikslas yra deramai įsitikinti, ar ilgalaikio materialaus turto, įsigyto lizingo būdu, apskaitoje nėra reikšmingų informacijos iškraipymų. Užsakovas atsako už tai, kad būtų užkirstas kelias apgaulei, klaidoms ir įstatymų bei kitų norminių aktų pažeidimams. Vykdytojas įsipareigoja planuoti auditą taip, kad turėtų pakankamas galimybes pastebėti reikšmingus apskaitos įrašų iškraipymus (tarp jų bet kokius reikšmingus informacijos iškraipymus, susidariusius dėl apgaulės, klaidų ar įstatymų bei kitų norminių aktų pažeidimų). Vykdytojas negarantuoja, kad bus aptiktos visos esminės klaidos ir(ar) reikšmingi informacijos iškraipymai, jei tokių būtų. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAudito referatas
KategorijaFinansai >  Auditas
TipasReferatai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis49.23 KB
AutoriusMarcius
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ilgalaikio turto lizingo auditas AB Anyksciu vynas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 24 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą