Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Auditas>Trumpalaikių įsipareigojimų auditas

Trumpalaikių įsipareigojimų auditas

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Trumpalaikiai įsipareigojimai įmonėje. Finansinių įsipareigojimų pripažinimas ir įvertinimas. Kaip elgtis turint skolų. Trumpalaikių įsipareigojimų auditas. Įmonės "Naujieji Pilėnai" trumpalaikių įsipareigojimų auditas. Išvados.

Ištrauka

Temos aktualumas. Įsipareigojimas – prievolė, atsirandanti dėl atliktų ūkinių įvykių, kuri turės būti įvykdyta ir kurios dalį galima objektyviai nustatyti.
Trumpalaikiai įsipareigojimai – įsipareigojimai, už kuriuos įmonė privalės atsiskaityti per vienerius metus nuo balanso sudarymo datos arba per vieną įmonės veiklos ciklą. Balanse pateikta informacija turi išsamiai ir teisingai parodyti įmonės turto, nuosavo kapitalo ir įsipareigojimų būklę. Į balansą turtas įtraukiamas pagal jo likvidumą, pradedant nuo mažiausiai likvidaus. Nuosavo kapitalo ir įspareigijimų dalies informacija grupuojama tokiu pačiu principu: pirmiausia parodoma nuosavas kapitalas, po to – ilgalaikiai įsipareigojimai, ir galiausiai – trumpalaikiai įsipareigojimai.
Darbo objektas. Trumpalaikių įsipareigojimų auditas.
Darbo tikslas. Išanalizuoti kaip atliekamas įmonės trumpalaikių įsipareigojimų auditas.
Darbo uždaviniai:
1. Pateikti kas yra trumpalaikiai įsipareigojimai įmonėje.
2. Pristatyti kaip vykdomas trumpalaikių įsipareigojimų auditas.
3. Pateikti pasirinktos įmonės dokumentus, pagal kuriuos galima atlikti trumpalaikių įsipareigojimų auditą.
4. Išanalizuoti kaip atliekamas trumpalaikių įsipareigojimų auditas pasirinktoje įmonėje.
Darbo metodika. Rašydama darbą naudojausi literatūros šaltiniais, pasirinktos įmonės dokumentais.

Trumpalaikiai įsipareigojimai yra tie, kurie turi būti įvykdyti per vieną įmonės įprastinės veiklos ciklą arba per vienerius metus nuo balanso sudarymo datos. Trumpalaikiai įsipareigojimai apima įmonės įsiskolinimus prekybos partneriams, kredito įstaigoms, valstybės institucijoms ir kitiems juridiniams ir fiziniams asmenims. Trumpalaikiams įsipareigojimams taip pat priskiriama ilgalaikių įsiskolinimų ir įsipareigojimų dalis, kuri turės būti apmokėta (įvykdyta) per vienerius metus.
Sudarant tarpinę finansinę atskaitomybę, trumpalaikiams įsipareigijimams priskiriami įsipareigojimai, kuriuos įmonė turės sumokėti per 12 mėnesių nuo paskutinės finansinės atskaitomybės dienos.
Prie finansinių įsipareigojimų priskiriami sutartiniai įsipareigojimai sumokėti pinigus arba atsuskaityti kitu finansiniu turtu. Finansinių įsipareigojimų pavyzdžiai gali būti mokėtinos sumos už gautas prekes ir paslaugas, paskolos ir palūkanos, gauti išanstiniai mokėjimai už parduotą finansinį turtą.
Įmonės įsipareigojimams išleisti savo įmonės nuosavybės vertybinius popierius ar jais atsiskaityti nėra finansinis įsipareigojimas, kadangi įmonė neįsipareigoja mokėti pinigų ar perduoti kito finansinio turto. Konvertuojamosios obligacijos ir jų pavertimo paprastosiomis akcijomis apskaitoje registruojamos ir balanse rodomos finansinių įsipareigojimų dalyje. Privilegijuotosios akcijos, nors jos ir turi finansinių įsipareigojimų požymių, priskiriamos įmonės nuosavam kapitalui.
Balanse finansiniai įsipareigojimai skirstomi į ilgalaikius ir trumpalaikius:
• ilgalaikiams finansiniams įsipareigojimams priskiriama (po vienerių metų mokėtinos sumos; kiti finansiniai įsipareigojimai, kurie atitinka ilagalaikio įsipareigojimo apibrėžimą)
• trumpalaikiams finansiniams įsipareigojimams priskiriama (per vienerius metus mokėtinos sumos; kiti trumpalaikiai finansiniai įsipareigojimai, kurie atitinka trumpalaikių įsipareigojimų apibrėžimą) ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-01-17
DalykasAudito referatas
KategorijaFinansai >  Auditas
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis12.08 KB
AutoriusMargarita
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Failo pavadinimasMicrosoft Word Trumpalaikiu isipareigojimu auditas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą