Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Auditas>Finansinė atskaitomybė ir auditas

Finansinė atskaitomybė ir auditas

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Įmonių finansinės atskaitomybės sudarymas. Įmonių finansinės atskaitomybės sudėtis. Balansas. Pelno (nuostolio) ataskaita. Pinigų srautų ataskaita. Įmonių buhalterinės atskaitomybės sudarymas. Balanso sudarymas. Pelno (nuostolio) ataskaitos sudarymas. Pinigų srautų ataskaitos sudarymas. Finansinė atskaitomybė – pagrindas išoriniam auditui. Audito apibrėžimas, reikšmė ir tikslai. Audito apibrėžimas. Audito reikšmė. Audito tikslai. Audito klasifikavimas. Finansinis auditas. Finansinės ataskaitos - svarbiausias audito objektas. Finansinių ataskaitų duomenų panaudojimas auditoriaus veikloje. Finansinių duomenų reikšmingumas. Finansinė analizė atliekant auditą. Išvados.

Ištrauka

Rinkos ekonomika sėkmingai funkcionuos, jeigu ji disponuos išsamia informacija. Svarbu, kad visuomenė turėtų nuolatinę, tikslią ir pigią informaciją apie visus įvykius. Tuomet ji galės daryti pagrįstus sprendimus, kokiems poreikiams galima paskirti tam tikrus išteklius. Taigi vienas rinkos ekonomikos uždavinių - aprūpinti suinteresuotus asmenis informacija, leidžiančia efektyviai naudoti ribotus išteklius ir tinkamai juos paskirstyti tam tikriems tikslams ir poreikiams. Tokia informacija yra įmonių finansinės ataskaitos.
Finansinės ataskaitos yra svarbiausias įmonės valdymo instrumentas, kuriuo turi puikiai mokėti groti visi įmonės vadovai ir daugelis jos darbuotojų. Kiekvienas rimtas verslininkas turi žinoti visas finansinės atskaitomybės formas, bendruosius jų sudarymo principus, mokėti juos skaityti, suprasti už skaičių paslėptus faktus. Skaityti - tai reiškia mokėti finansinėse ataskaitose esančius duomenis lyginti, grupuoti, sisteminti, apibendrinti, suprasti jų esmę. Finansinėse ataskaitose paskelbti rodikliai yra gyvi, kalbantys, išraiškingi. Jeigu moki su jais kalbėtis, jie labai daug ką pasako ir nurodo. Iš finansinių ataskaitų rodiklių verslo žmogus lengvai sužinos, koks yra jo ar kitos konkurencingos įmonės pelningumas, mokumas, veiklos efektyvumas. Tinkamai naudojantis finansinių ataskaitų rodikliais, galima padaryti objektyvias išvadas, priimti optimalius sprendimus, prognozuoti veiklos perspektyvas.
Kaip dauguma autorių taip ir aš manau, kad į Lietuvos finansines ataskaitas nereikėtų žiūrėti kaip į tobulas, visiems laikams patvirtintas ir nekeistinas, ateityje iškils reikalas tobulinti finansinę atskaitomybę, galbūt reikės sukurti visiškai naujas finansinių ataskaitų formas.
Kiekvienais laikais atsiranda taip vadinamų "verslininkų", kurie stengiasi pasinaudoti esamais ekonomikos sunkumais, netobulais įstatymais, esančia konjuktūra, poįstatyminių aktų ir Vyriausybės nutarimų nesutapimais ir prieštaravimais, ir taip pasipelnyti negalvodami apie rimtą ir stabilią ūkinę komercinę veiklą, apie jos perspektyvas. Tokia gyvenimo realybė nulėmė naują kontrolės formą – auditą. Jo pagrindinis tikslas – objektyviai įvertinti apskaitos ir finansinės atskaitomybės būklę, padėti įmonėms geriau ją sutvarkyti, patobulinti. Taip pat padėti verslo žmonėms teikiant konsultacijas mokesčių, finansų, teisės, marketingo ir kitais aktualiais šiuolaikinės ekonomikos klausimais. Pagrindinis išorinio audito šaltinis yra įmonių finansinės ataskaitos.
Savo darbe pateiksiu autorių nuomones tam tikrais finansinių ataskaitų sudarymo klausimais, bei šių ataskaitų duomenų panaudojimą auditorių veikloje. Tai pat kiek plačiau aprašysiu įmonių buhalterinės (finansinės) atskaitomybės auditą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-02-23
DalykasAudito kursinis darbas
KategorijaFinansai >  Auditas
TipasKursiniai darbai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis29.92 KB
AutoriusRasa
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Finansine atskaitomybe ir auditas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą