Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Auditas>Atsargų auditas (4)

Atsargų auditas (4)

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Audito samprata, reikšmė ir rūšys. Audito samprata. Audito reikšmė. Audito rūšys. Atsargų auditas. Atsargų audito reikšmė. Atsargų audito uždaviniai. Atsargų audito ypatybės ir sunkumai. Atsargų audito nuoseklumas. Atsargų gavimo auditas. Atsargų laikymo, išdavimo ir naudojimo auditas. Atsakomybė darant atsargų auditą.

Ištrauka

1.1. Audito samprata
Literatūroje egzistuoja daug ir įvairių audito apibrėžimų. Šiame darbe išskirsiu dažniausiai sutinkamus.
Auditas – tai finansinės atskaitomybės patikrinimas ir nuomonės apie ją pareiškimas. Jame akcentuojami šie dalykai:
auditas yra tikrinimas. Tai kontrolės forma, kurios metu tikrinami tam tikri objektai.
Auditas yra nepriklausomas tikrinimas. Šį tikrinimą visiškai nepriklausomai nuo kieno nors valios ar įtakos atlieka auditoriai.
auditas – tai finansinių ataskaitų tikrinimas. Jo metu tikrinamos įmonės tam tikro laikotarpio finansinės ataskaitos – balansas, pelno ir nuostolio, pinigų srautų ir kitos ataskaitos, nustatoma, ar jos teisingai sudarytos, ar parodo tikrąją įmonės finansinę būklę.
Auditas – tai nuomonės apie finansines ataskaitas išreiškimas. Šią nuomonę išreiškia auditorius, atlikęs auditą. Nuomonė suformuluojama kaip auditoriaus išvada nurodant, ar finansinės ataskaitos parodo tikrą ir teisingą įmonės finansinę būklę ir ar jos sudarytos remiantis bendraisiais apskaitos principais.
Auditas - tai nepriklausomo auditoriaus vykdomas oficialus įmonės finansinės būklės patikrinimas, siekiant įvertinti jos finansinės atskaitomybės dokumentuose pateiktos informacijos tikrumą ir tikslumą bei atitikimą galiojantiems apskaitos norminiams aktams.
Audito rezultatas - auditoriaus išvada ir įvertinimas. Firma, atliekanti auditą, turi turėti leidimą šiai veiklai.
Ekonominėje literatūroje pateikiami ir kitokie audito apibrėžimai. Tai visiškai natūralu, nes audito procesas yra labai sudėtingas, visaapimantis, jam turi įtakos daugelis veiksnių. Todėl audito apibrėžimas gali išskirti vieną ar kitą jo aspektą, pavyzdžiui, jo tikslus, būtinumą, objektus, atlikimo metodikos ypatybes, rizikingumą ir kt. Daugelis autorių nurodo, kad auditas yra tikrinimas, tačiau jų nuomonės skiriasi dėl tikrinimo objekto: ar tikrinama visa įmonės veikla, ar apskaitos sistema, ar tik finansinė atskaitomybė. Be to, tikrinimo procesui suteikiami įvairūs aspektai: vieni auditoriai pabrėžia, kad turi būti tikrinama, remiantis patikimumu ir teisingumu, kiti – kad tikrinimas turi būti sisteminis, kad jis turi apimti tikrinamų objektų analizę ir testavimą. Kai kurie auditoriai vietoj sąvokos "tikrinimas" vartoja sąvokas "apklausa", "apžvalga", "nagrinėjimas", "įvertinimas" ir kt.
Audito terminas atėjęs iš senovės laikų. "auditas" kilęs iš lotynų kalbos žodžio "audit" – "jis girdi". Tačiau pagal tikrąją dabartinę audito prasmę audito terminą reikia suprasti plačiau. Auditorius turi ne tik girdėti, bet ir matyti, jausti ir suvokti sudėtingas finansines situacijas. Nes dabartinis auditas – tai procesas, kuriame įmonių ataskaitos yra taip smulkiai tiriamos, kad auditoriai galėtų pareikšti nuomonę ar jos sudarytos teisingai ir tarkingai. Šiame procese dalyvauja ne tik auditorius su savo padėjėjais, ber ir įmonės (kliento) atstovai. Taigi audito negalima vertinti vien tik kaip techninio finansinių ataskaitų tikrinimo darbo. Auditas – tai suinteresuotų dalyvių (asmenų ir jų grupių) santykių visuma. Kiekvienas jų turi savo tikslus, kurie audito metu turi būti vienaip ar kitaip suderinti. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAudito referatas
KategorijaFinansai >  Auditas
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis22.42 KB
AutoriusLina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Atsargu auditas (4) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą