Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Auditas>Nepriklausomas ir vidaus auditas

Nepriklausomas ir vidaus auditas

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Nepriklausomas ir vidaus auditas. Vidaus auditas. Nepriklausomas auditas. Nepriklausomo ir vidaus audito skirtumai ir panašumai. Išvados.

Ištrauka

Nuo XIX a. vidurio Europoje pradėjo steigtis daug įvairių akcinių bendrovių. Apsukriausi šių bendrovių vadovai, su pasamdytais buhalteriais sąmoningai apskaičiuodavo didesnius pelnus ir dividendus, kartu pakeldami akcijų kainą biržoje. Po to šias "išpūstas" akcijas parduodavo patikliems pirkėjams. Rašoma, kad žymus vokiečių teisininkas R. Iering teigė, jog tokios akcinės bendrovės padarė Europai daugiau žalos negu visi karai kartu. Todėl Europos šalių vyriausybės, siekdamos užkirsti kelią nesąžiningiems sandėriams, pradėjo reguliuoti apskaitos darbuotojų profesinę veiklą. Taigi, šalių vyriausybinė politika buvo vienas iš veiksnių, nulėmusių audito atsiradimą ir jo įteisinimą.[1,3].
Daugumos autorių nuomone, šiuolaikinio audito istorija skaičiuojama nuo 1845 m., kai D.Britanijoje buvo priimti keli įstatymai, numatantys, kad akcinės bendrovės privalo pavesti nepriklausomiems buhalteriams (mūsų auditorių prototipas) patikrinti tų kompanijų buhalterines knygas ir sąskaitas, o tikrinimo rezultatus vėliau pateikti akcininkams.
Lietuvoje audito ištakos siekia net Didžiosios Kunigaikštystės laikus. Tarpukario Lietuvoje šiems klausimams nebuvo skiriama pakankamai dėmesio.
Dabartinė Lietuvos Respublikos ekonominė ir politinė aplinka yra palanki audito sistemai kurti ir tobulinti. Besivystantys rinkos ekonomikos santykiai didina audito poreikį ir jo reikšmę įmonių ūkinei veiklai plėtoti. Deja, audito paslaugomis naudojasi nedaug įmonių. Taip yra todėl, kad Lietuvoje iki 1999 metų nebuvo teisiškai reglamentuota nepriklausomo audito sistema, t.y. nebuvo audito įstatymo, nacionalinių Audito standartų, kitų teisės aktų. Be to daugelis įmonių vadovų nesuprato teikiamos audito naudos. Tačiau auditas yra tikrai svarbus rinkos ekonomikos elementas. Jo dėka gaunama patikima informacija. [2,7].
Savo darbe apžvelgsiu nepriklausomo audito ir vidaus audito skirtumus ir panašumus, jų tikslus, santykius su klientais. Referate keliami tokie uždaviniai:
1. pristatyti pagrindines nepriklausomo ir vidaus audito operacijas;
2. išanalizuoti svarbiausius nepriklausomo audito atlikimo aspektus;
3. aptarti pagrindinius vidaus audito atlikimo atvejus;
4. išsiaiškinti esminius nepriklausomo audito ir vidaus audito skirtumus;
Ruošiant šį referatą, buvo remiamasi įvairiais šaltiniais: knygomis, internetu, teisės aktų baze ir kita. Analizuojant literatūrą, daugiausiai aktualios informacijos pavyko rasti norminiuose teisės aktuose. Pagrindiniai apibrėžimai, audito atlikimo eiga - pastovesnė ir rečiau besikeičianti informacija, todėl jos buvo ieškota knygose. Literatūros sąraše nurodyti tik tie šaltiniai, kurie buvo panaudoti darbe. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-05-17
DalykasAudito referatas
KategorijaFinansai >  Auditas
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai8
Dydis19.12 KB
AutoriusRaimonda
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasMaskolaitienė
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nepriklausomas ir vidaus auditas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 3 Klasė/kursas
  • Maskolaitienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą