Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Auditas>Įmonės strateginis auditas: UAB "Hansa Lizingas"

Įmonės strateginis auditas: UAB "Hansa Lizingas"

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. UAB "Hansa lizingas" aprašymas. Lizingo rinkos Lietuvoje analizė. Konkurencingumo analizė (M. Porter Penkių konkurencinių jėgų modelis). UAB "Hansa lizingas" rinkos segmentas. Makroaplinkos analizė. Įmonės finansiniai rezultatai. UAB "Hansa lizingas" strategija. Strateginės veiklos kryptys. UAB "Hansa lizingas" verslo modelis. SWOT analizė. Išvados ir rekomendacijos.

Ištrauka

Dabartinėmis Lietuvos ekonominėmis sąlygomis daugelis įmonių, organizacijų ar net fizinių asmenų sprendžia finansines problemas, kylančias dėl pinigų stokos. Plečiant įmonės veiklą, gerinant savo materialinę padėtį reikia rinktis iš kokių šaltinių finansuoti naujus projektus. Galima sakyti, yra trys alternatyvios finansavimo galimybės: naudoti įmonės uždirbtą pelną; didinti įmonės įstatinį kapitalą išleidžiant naujas akcijas ir skolintis. Neišsivysčiusioje Lietuvos kapitalo rinkoje dažnai nėra didelio išorinių kapitalo kaupimo šaltinių pasirinkimo. Lietuvoje lizingo operacijos – sąlyginai nauja ir įdomi finansavimo rūšis, kurios naudojimo ypatumai daugeliui nėra žinomi. Kaip alternatyva bankinėms paskoloms, išsivysčiusiose Vakarų Europos šalyse ypač paplitusi tokia finansavimo rūšis kaip lizingas.Prieš keletą metų daugelis Lietuvoje net nebuvo girdėję apie lizingą. Pastaruoju metu vis daugiau žmonių perka naujus automobilius ir, pagal statistiką, kas trečias lengvasis automobilis Lietuvoje yra įsigytas pagal išperkamosios nuomos sutartį.Vis populiaresnė Lietuvoje tampa ir nekilnojamo turto išperkamoji nuoma, nes procedūra yra žymiai paprastesnė nei gaunant bankinę paskolą, be to nereikalaujama užstato (šiuo atveju užstatas yra pats išperkamosios nuomos objektas). Šiandien daugelio įmonių sėkmė priklauso nuo galimybės investuoti į naują įrangą ar technologijas. Dažnai net didžiausios įmonės negali vystyti ir plėsti savo verslo dėl apyvartinių lėšų trūkumo. Lizingas padeda įmonei sutaupyti apyvartinių lėšų ir optimaliau valdyti finansinius išteklius. Lizingas vis labiau įsitvirtina verslo visuomenėje kaip lanksti, nesudėtinga, mažai rizikos turinti verslo finansavimo forma. Dėl didelės konkurencijos, mažėjančios palūkanos ir gerėjančios bendrovių siūlomos paslaugos lemia lizingo rinkos spartų augimą.
Mūsų darbo tikslas – atlikti strateginį auditą mūsų pasirinktos įmonės(UAB "Hansa lizingas")
Darbo uždaviniai –
• Apžvelgti lizingo rinką Lietuvoje
• Aptarti mūsų pasirinktos įmonės finansinius rezultatus
• Atlikti konkurencingumo analizę pagal M. Porterio penkių konkurencinių jėgų modelį;
• Aptarti UAB "Hansa lizingas" strategija
• Pateikti šakos įvertinimą pagal SWOT modelį (galimybės, pavojai, silpnosios pusės, stipriosios pusės)
• Pateikti išvadas ir rekomendacijas


UAB "Hansa lizingas" Lietuvoje veikia nuo 1996 metų. Aukšta paslaugų kokybė, profesionalus kolektyvas bei lankstus požiūris į kliento poreikius lėmė, kad UAB "Hansa lizingas" tapo viena didžiausių šalies įmonių, teikiančių lizingo, faktoringo bei vartotojų finansavimo paslaugas.
UAB "Hansa lizingas " siūlo savo klientams greitus, lanksčius ir efektyvius finansinius sprendimus.
Pagrindinės siūlomos paslaugos:
• lizingas (finansinis lizingas ir veiklos nuoma);
• faktoringas;
Bendradarbiaudama su kitomis "Hansabank" grupės įmonėmis UAB "Hansa lizingas" gali pasiūlyti visapusišką paslaugų paketą.
Finansinis lizingas
Finansinis lizingas - tai tokia lizingo rūšis, kai klientas per nuomos laikotarpį sumoka visą turto įsigijimo kainą, palūkanas bei PVM, ir pasibaigus nuomos laikotarpiui tampa turto savininku. Dažniausiai finansinis lizingas yra ilgalaikis sandoris. Išsinuomotas turtas įtraukiamas į kliento balansą ir klientas skaičiuoja jo nusidėvėjimą.
Veiklos nuoma
Veiklos nuoma - tai nuomos sandoris, kai lizingo bendrovė įsigyja kliento pageidaujamą turtą ir perduoda jį klientui naudotis iki nustatyto termino. Pasibaigus sutarčiai, klientas gali pasirinkti: grąžinti turtą lizingo bendrovei, pratęsti nuomos sutartį ar sudaryti sutartį naujam turtui.. Nuomos įmokos traukiamos į įmonės sąnaudas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAudito referatas
KategorijaFinansai >  Auditas
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis134 KB
AutoriusKatia
Viso autoriaus darbų10 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Imones strateginis auditas UAB Hansa Lizingas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą