Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Auditas>Ilgalaikio materialiojo turto auditas

Ilgalaikio materialiojo turto auditas

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Ilgalaikio materialiojo turto apskaita ir auditas. IMT audito reglamentavimas ir tikslai. Finansinės atskaitomybės principai. IMT ir trumpalaikio materialiojo turto audito skirtumai. IMT audito planavimas, darbo dokumentai ir išvados. IMT audito kontrolė ir metodai. Kontrolės procedūros. Inventorizacija. IMT sudėties auditas. IMT pirkimų ir pardavimų auditas. IMT nurašymų ir netekimų auditas. IMT nusidėvėjimo auditas. Išvados.

Ištrauka

Pasirinkta tema "Ilgalaikio materialaus turto auditas" buvo todėl, kad ji atskleidžia svarbią įmonių auditoriaus darbo principų dalį. Ilgalaikį turtą naudoja visos įmonės. Bet darbe bus kalbama apie vieną iš Ilgalaikio turto dalių – ilgalaikį materialųjį turtą (IMT).
Gamybinėse bei turto nuomos įmonėse, IMT sudaro didžiausią viso turto dalį. Todėl jo auditas ypač svarbus šioms įmonėms. Kito tipo įmonėse (prekybos, statybos ir kt.) ilgalaikis materialus turtas užima svarbią vietą taip pat.
Ilgalaikį materialųjį turtą galima būtų apibrėžti kaip juridiniams ir neturintiems juridinio asmens teisių asmenims nuosavybės (patikėjimo) teise priklausantis bei pagal nuomos su išpirkimu sutartį valdomas turtas, kuris daugelį kartų dalyvauja gamybos ir aptarnavimo procese ir, išsaugodamas savo natūrinę formą, nusidėvi naudojamas ne trumpiau nei vienerius metus ir kurio įsigijimo (pasigaminimo) vertė yra ne mažesnė už įmonės nusistatytą minimalią ilgalaikio materialiojo turto vertę2.
IMT audito tikslas - leisti auditoriui pareikšti nuomonę, ar IMT visais reikšmingais atžvilgiais apskaitytas pagal nustatytą tvarką. Nuo IMF naudojimo efektyvumo priklauso įmonės pelningumo, turto naudojimo efektyvumo, kiti finansiniai veiklos rodikliai. Šiuo turtu įmonės gali užstatyti, garantuoti skolų bankui ar tiekėjams gražinimą. Turtas svarbus ir akcininkams, mat įmonei bankrutavus, jie galės atgauti savo įnašus pardavus. IMT ir jo valdymas labai svarbus įmonės vadovybei priimant perspektyvinius sprendimus. Iš esmės ilgalaikio materialaus turto vertei turi įtakos tik infliacija.
Taigi įmonėje turi būti kvalifikuotai tas turtas prižiūrimas, efektyviai naudojamas. Jo naudojimu, tvarkymu finansinėje apskaitoje, priežiūra, kad jis būtų teisingai apskaitomas užsiima auditorius. Auditorius, atlikdamas IMT auditą privalo remtis norminiais aktais, reglamentuojančiais IMT finansinę atskaitomybę apskaitą ir auditą. Taip pat svarbu nustatyti audito tikslus, kurie padės nuosekliai ir planingai atlikti auditą. Auditorius turi būti kvalifikuotas ir kompetetingas specialistas.
Auditorius atlieka daugybę funkcijų ir darbų audito metu, kuriuos mes ir aptarsime. Darbo pabaigoje parengiama išvadą. Viskas fiksuojama detaliai darbo dokumentuose, iš jų matome atlikto audito apimtį. Surinkti esminiai duomenys naudojami auditoriaus išvadai parengti, taip pat sprendžiant atitinkamus audito klausimus.
Naudota literatūra – internete surasti įstatymai1, aktai, reglamentuojantys IMT apskaitą, auditoriaus darbą ir kt.. Taip pat naudotasi audito teorijos vadovėliais, periodinės literatūros straipsniais. Kursiniame darbe aprašyta Lietuvos Ilgalaikio materialaus turto audito teisinė aplinka ir praktika. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-02-18
DalykasAudito kursinis darbas
KategorijaFinansai >  Auditas
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis32.73 KB
AutoriusIngrida
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2004 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojaslektorė P. Bartkevičienė
Švietimo institucijaŽemaitijos kolegija
FakultetasRietavo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ilgalaikio materialiojo turto auditas [speros.lt].DOC
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 20 puslapių 
  • Žemaitijos kolegija / 3 Klasė/kursas
  • lektorė P. Bartkevičienė
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą