Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Auditas>Veiklos sąnaudų auditas

Veiklos sąnaudų auditas

  
 
 
1234567
Aprašymas

Įvadas. Veiklos sąnaudų auditas. Darbo užmokesčio išlaidos. Išvados.

Ištrauka

Sąnaudos – tai ekonominės naudos sumažėjimas, pasireiškiantis turto arba jo vertės sumažėjimu ar įsipareigojimų prisiėmimu per ataskaitinį laikotarpį, kai dėl to sumažėja nuosavas kapitalas, išskyrus tiesioginį jo mažinimą. Remiantis kaupimo principu, sąnaudos apskaitoje pripažįstamos ir registruojamos tada, kai jos patiriamos, neatsižvelgiant į pinigų sumokėjimo laiką. Palyginimo principas numato, kad ataskaitinio laikotarpio pajamos turi būti siejamos su sąnaudomis, patirtomis toms pajamoms uždirbti, todėl sąnaudos – tai išlaidų dalis, susijusi su uždirbtomis per ataskaitinį laikotarpį pajamomis. Sąnaudomis pripažįstama tik ta išlaidų dalis, kuri:
1. patirta uždirbant ataskaitinio laikotarpio pajamas, arba
2. negali būti siejama su ateinančių laikotarpių pajamų uždirbimu.
Sąnaudos turi būti įvertintos tikrąją verte, neįskaitant į ją atgautino pridėtinės vertės mokesčio. Įmonės sąnaudos skiriamos į kelias grupes:
1. Pardavimo savikaina;
2. Veiklos sąnaudos;
3. Kitos veiklos sąnaudos;
4. Finansinės ir investicinės veiklos sąnaudos;
5. Netekimai;
6. Pelno mokesčių sąnaudos.

Veiklos sąnaudos – tai patirtos per ataskaitinį laikotarpį išlaidos, susijusios su įprastine įmonės veikla, vykdoma neatsižvelgiant į pardavimų apimtį, išskyrus finansinę, investicinę ir kitą veiklą. Šios išlaidos negali būti siejamos su konkrečių ataskaitinio laikotarpio pajamų uždirbimu, taip pat su ekonominės naudos gavimu ateinančiais laikotarpiais, todėl pripažįstamos sąnaudomis tą ataskaitinį laikotarpį, kada patiriamos.
Veiklos sąnaudos gali būti skirstomos į:
1. pardavimų,
2. bendrąsias ir administracines sąnaudas.
Pardavimo sąnaudos – išlaidos, susiję su ataskaitinio laikotarpio prekių, produkcijos, paslaugų pardavimais, kurios negali būti priskirtos konkrečioms pardavimo pajamoms. Bendrosios ir administracinės sąnaudos – išlaidos, nesusiję su prekių, paslaugų pardavimu, tačiau susiję su įmonės valdymu ir visa tipine veikla.
Pardavimo sąnaudoms priskiriamos prekybos patalpų nuomos ir eksploatavimo išlaidos, pagamintų prekių sandėliavimo išlaidos, komisiniai mokesčiai pardavėjams, prekybos darbuotojų darbo užmokestis ir socialinis draudimas, paslaugų bei prekių reklamos išlaidos ir kitos su ataskaitinio laikotarpio pardavimais susijusios sąnaudos.
Bendrosioms ir administracinėms sąnaudoms priskiriamos tokios per ataskaitinį laikotarpį patirtos išlaidos kaip administracinių ir bendro naudojimo patalpų išlaikymas, nuoma ar nusidėvėjimas, įmonės reprezentavimo išlaidos, įvairūs, išskyrus pelno, mokesčiai, įmonės ir jos padalinių valdymo ir aptarnavimo personalo darbo užmokestis ir socialinis draudimas, išlaidos negamybinio pobūdžio paslaugoms (apskaitos, teisės, ryšio ir kitos paslaugos) ir kitos su tipine įmonės veikla susijusios išlaidos, patirtos per ataskaitinį laikotarpį. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-03-03
DalykasAudito referatas
KategorijaFinansai >  Auditas
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis9.77 KB
AutoriusViktorija
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Veiklos sanaudu auditas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą