Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Auditas>Vidaus auditas (4)

Vidaus auditas (4)

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas: Išnagrinėti vidaus audito teoriją, išanalizuoti vidaus audito proceso etapus mokslinėje literatūroje. Vidaus audito koncepcija. Vidaus audito atsiradimas, samprata, reikšmė ir tikslai. Tarptautinis vidaus audito reglamentavimas Lietuvos vidaus audito reglamentavimas. Vidaus audito procesas ir etapai. Vidaus audito darbo dokumentai. Išvados.

Ištrauka

Vidaus auditas naudojamas kaip efektyvi ir kvalifikuota institucijos valdymo priemonė, apimanti sisteminius ir funkcinius padalinius. Vidaus auditas padeda atskleisti institucijos veiklos gerinimo kelius ir tokiu būdu sukuria pridėtinę vertę. Be vidaus audito neįsivaizduojama efektyvi institucijos veikla ir geri jos finansiniai rezultatai. Tai sąlygoja gerai organizuoto vidaus audito poreikį. Gerai organizuotas vidaus auditas įgalina atskleisti institucijos finansinės atskaitomybės sudarymo teisingumą ir apskaitoje esančias klaidas, nustato, ar institucijos veikla vykdoma pagal nustatytą politiką, planus ir procedūras, ieško būdų sumažinti veiklos nuostolius ir ją išplėsti, tikrina turimų duomenų patikimumą, įvertina atliekamų darbų ir paslaugų kokybę ir kt.
Vidaus auditas šiandien reiškia įvairiapusį organizacijos veiklos vertinimą, struktūrizuotą ir tarptautiniais profesinės praktikos standartais pagrįstą požiūrį į organizacijos vidinius procesus, rizikų valdymo visumą, vadovavimą ir vidaus kontrolę.
Vidaus auditorių darbe mechaninę tikrinimų rutiną keičia tyrimai ir ekspertiniai vertinimai, be šiuolaikinių informacinių technologijų vidaus audito veikla turbūt nebeįsivaizduojama. Profesinė nūdiena rezervuotą vidaus auditorių elgesį skatina virsti lyderiavimu, aktyviu teigiamų pokyčių organizacijoje iniciavimu.
Lietuvoje vidaus audito tyrimui skiriama per mažai dėmesio, beveik nėra teorinių tyrimų šiuo klausimu. Institucijų vidaus audito proceso organizavimo tema yra nepakankamai išanalizuota ir mažai aprašyta ekonominėje literatūroje.
Darbo tikslas. Išnagrinėti vidaus audito teoriją. Išanalizuoti vidaus audito proceso etapus mokslinėje literatūroje.

Tarptautiniai vidaus audito standartai pateikia tokį apibrėžimą:
Vidaus auditas - tai nepriklausoma, objektyvi tyrimo ir konsultavimo veikla, skirta pridėtinei vertei kurti ir organizacijos veiklai gerinti. Vidaus audito funkcija - sistemingai ir visapusiškai vertinti ir skatinti gerinti organizacijos rizikos valdymo, kontrolės ir priežiūros procesų veiksmingumą ir taip padėti įgyvendinti organizacijai keliamus tikslus.
Audito teorijoje ir praktikoje dažniausiai sutinkamas pats paprasčiausias audito apibrėžimas: "Auditas – tai įmonės finansinės atskaitomybės patikrinimas ir nuomonės apie ją pareiškimas". Išvertus iš lotynų kalbos "audit" reiškia "klausantysis", o terminas "auditas" reiškia reviziją. Jau nuo senovės laikų revizija buvo suprantama kaip išlaidų kontrolė, turint omenyje jų teisėtumą, pagrįstumą, tikslumą, finansinių dokumentų tvarkingumą, turimų įgaliojimų paisymą ir pan. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-06-22
DalykasAudito referatas
KategorijaFinansai >  Auditas
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai2
Dydis24.07 KB
AutoriusMigle
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2009 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasJolanta Patackaitė
Švietimo institucijaAlytaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vidaus auditas (4) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Alytaus kolegija / 3 Klasė/kursas
  • Jolanta Patackaitė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą