Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Auditas>Įmonės atsargų auditas: teoriniai ir praktiniai aspektai

Įmonės atsargų auditas: teoriniai ir praktiniai aspektai

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas – išnagrinėti teorinius ir praktinius aspektus, susijusius su įmonės atsargų auditu. Teorinė dalis. Atsargų audito reikšmė ir tikslai. Ypatybės ir sunkumai. Audito rizika atsargų audito procese. Atsargų audito atlikimo etapai. Atsargų audito nuoseklumo etapai. Atsargų gavimo auditas. Atsargų laikymo, išdavimo ir naudojimo auditas. Atsargų apskaitos būdų įvertinimas. Atsargų įkainojimo metodų įvertinimas. Auditoriaus vaidmuo atliekant inventorizaciją Dalyvavimo inventorizacijoje planavimas. Auditoriaus dalyvavimas inventorizacijoje būdai. Auditoriaus dalyvavimo inventorizacijoje ataskaita. Išvados.

Ištrauka

Tyrimo problemos aktualumas. Atsargos yra reikšmingas finansinės atskaitomybės straipsnis, todėl auditorius privalo jį patikrinti visais aspektais.
Atsargų auditas – viena atsakingiausių ir sudėtingiausių audito sričių. Atsargos neretai daugelyje įmonių sudaro didžiausią trumpalaikio turto dalį. Atsargų audito sudėtingumą apibūdina didelis atsargų apyvartumo laipsnis ir lengvas jų transportabilumas. Manoma, kad atliekant atsargų auditą, beveik visada susiduriama su pakankamai dideliu klaidų ir apgaulių kiekiu. O juk netvarkinga ir blogai reglamentuota atsargų apskaita yra viena iš galimybių "juodai" buhalterijai egzistuoti. Todėl atsargų audito sritis turi būti labai kruopščiai patikrinta (Mackevičius, 2009).
Tyrimo objektas – įmonės atsargos auditas.
Darbo tikslas – išnagrinėti teorinius ir praktinius aspektus, susijusius su įmonės atsargų auditu.
Darbo uždaviniai:
1. atskleisti atsargų audito reikšmę;
2. nustatyti atsargų audito pagrindinį tikslą;
3. išsiaiškinti auditoriaus vaidmenį atliekant inventorizaciją.
Atsargos priklauso trumpalaikio turto kategorijai, t.y. tokiam turtui, kuris, skirtingai nuo ilgalaikio turto, vieną kartą dalyvauja gamybos ar aptarnavimo procese ir ne palaipsniui, o iš karto sunaudojamas įmonės veikloje uždirbant pajamas (Mačernienė, 1998). Jos gali būti panaudotos produkcijai gaminti, paslaugoms teikti, gali būti skirtos parduoti ir perparduoti.
Pagal įmonės veiklos pobūdį jos disponuoja skirtingomis atsargomis. D. Mačernienė (1998) išskyrė 5 gamybinės įmonės atsargų grupes:
• žaliavos ir komplektavimo gaminiai;
• nebaigta gamyba;
• pagaminta produkcija;
• pirktos prekės, skirtos perparduoti;
• ilgalaikis turtas, skirtas perparduoti.

Atsargų auditas – sudėtingiausia ir atsakingiausia trumpalaikio turto audito sritis, nes atsargos daugelyje įmonių sudaro didžiausią trumpalaikio turto lyginamąją dalį. Atsargų audito sudėtingumą sąlygoja didelis ir įvairus atsargų asortimentas, didelis atsargų apyvartumas bei lengvas transportabilumas (Mackevičius, 2009). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAudito kursinis darbas
KategorijaFinansai >  Auditas
TipasKursiniai darbai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai15 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis28.37 KB
Autoriusmielas
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2011 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaLietuvos aukštoji jūreivystės mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Imones atsargu auditas teoriniai ir praktiniai aspektai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 14 puslapių 
  • Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla / 3 Klasė/kursas
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą