Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Auditas>Audito teisinis reguliavimas

Audito teisinis reguliavimas

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Audito tikslai ir reikšmė. Auditorius. Audito įmonės. Audito išvados.

Ištrauka

Vakarų Europoje auditas atsirado apie XIX a. vidurį. Tai nulėmė Europos valstybių vyriausybių siekis užkirsti kelią nesąžiningiems sandėriams ir pradėti reguliuoti apskaitos darbuotojų profesinę veiklą.
Taigi audito tėvyne laikoma Didžioji Britanija, kai XIX a. viduryje pradėjo steigtis įvairios akcinės bendrovės. Apsukriausi šių bendrovių vadovai, su pasamdytais buhalteriais sąmoningai apskaičiuodavo didelius pelnus ir dividendus. Tuo "pakeldami" akcijų kainą biržoje ir vėliau jas parduodavo už žymiai didesnę kainą. Tad tai ir buvo vienas iš veiksnių reikalingų auditui atsirasti.
Taip pat audito atsiradimo užuomazgos tiesiogiai siejamos ir su įmonių vadovų ir jų akcininkų tarpusavio santykiais. Taip yra dėl to, kad vadovų ir akcininkų interesai nesutampa. Pirmųjų pagrindinis tikslas yra gauti kuo didesnį pelną ir jį panaudoti savo tikslams, antrųjų - dividendus t.y. atlyginimą už investuotą kapitalą. Tad vadovai savo interesus pradėjo derinti su buhalteriais, kurių pagrindinis uždavinys buvo garantuoti, kad visi apskaitos duomenys būtų tikri ir patikimi, kad pelnas, dividendai ir kiti rodikliai apskaičiuoti tiksliai. Todėl vienas pagrindinių nepriklausomo audito tikslų - nuomonės pareiškimas apie finansinės atskaitomybės, kuri charakterizuoja kompanijos finansinę būklę ir veiklos rezultatus, objektyvumą ir atitikimą bendriesiems apskaitos principams.
Taigi pagrindiniai veiksniai lėmę audito atsiradimą yra šalių vyriausybinė politika, įmonės vadovų ir akcininkų tarpusavio santykiai. Be to, ir šiandien auditas yra viena iš šiuolaikinės ekonominės kontrolės sistemos grandžių, o audito būtinumo aspektai taip pat rodo labai didelę audito reikšmę kiekvienos įmonės sėkmei. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAudito referatas
KategorijaFinansai >  Auditas
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis19.22 KB
AutoriusVikorija
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasMacijauskas
Švietimo institucijaKlaipėdos verslo aukštoji mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Audito teisinis reguliavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Klaipėdos verslo aukštoji mokykla / 3 Klasė/kursas
  • Macijauskas
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą