Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Auditas>Finansinis auditas

Finansinis auditas

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Audito raida. Finansinis auditas. Finansinės analizės uždaviniai. Valstybinis finansinis auditas. Valstybinio finansinio audito tikslai. Išvados.

Ištrauka

Kad veiktų rinkos ekonomika, labai svarbu turėti patikimą informaciją ne tik apie viso krašto ūkį, bet ir apie kiekvieną įmonę. Tokių žinių pirmiausia reikia įmonės savininkui, kad galėtų nustatyti savo įmonės perspektyvinės plėtros strategiją bei taktiką, pagerinti jos veiklą. Ji būtina ir valstybės institucijoms, kontroliuojančioms ir prižiūrinčioms, kaip ūkio subjektai laikosi mokesčių įstatymų, ar laiku ir teisingai moka mokesčius į valstybės biudžetą. Pagaliau tokios informacijos reikia ir bankams, kitiems paskolų davėjams, draudimo kompanijoms, kad būtų objektyviai įvertinti įmonės mokumas ir išduodamų kreditų grąžinimo tikimybė, nustatyta draudimo rizika. Patikima informacija suinteresuoti ir tiekėjai, ir pirkėjai, investuotojai, kitos įmonės bei organizacijos, turinčios verslo ryšių su kontroliuojama įmone.
Todėl visiškai natūralu, kad visose išsivysčiusiose rinkos ekonomikos šalyse įgyvendinama nepriklausoma privačiose įmonėse vedamos buhalterinės apskaitos patikimumo kontrolė, taip pat valstybės institucijoms tų įmonių pateikiamų finansinių ataskaitų teisingumo kontrolė. Tokia kontrolė tradiciškai vadinama auditu (angl. auditing).
Taigi auditas - tai nepriklausomas įmonės finansinės atskaitomybės ir su ja susijusios finansinės informacijos tyrimas užbaigiamas nuomonės apie ją išreiškimų. Auditas turi savo tikslą, logiką ir pagrįstas struktūrizuotu priėjimu prie sprendimų. Jis nėra chaotiškas ir nesuplanuotas. Jo metu gaunami ir įvertinami duomenys, įtakojantys audito išvados priėmimą.
Tikrindamas ir vertindamas vidaus kontrolės sistemos funkcionavimą, vidaus auditorius atlieka finansinį, veiklos, valdymo auditus bei galimus jų derinius.
Finansinio audito metu vertinamas apskaitos tikslumas bei su juo susiję procedūros ir praktikos. Tačiau, čia svarbiausia ne pati apskaita, o kontrolė, užtikrinanti apskaitos informacijos ir finansinės atskaitomybės kokybę.
Taigi finansinis auditas - audituojamo subjekto finansinės atskaitomybės vertinimas, apimantis apskaitos dokumentų ištyrimą ir nuomonės dėl finansinių ataskaitų pareiškimą; finansinės atskaitomybės ir sandorių auditas, apimantis teisės aktų laikymosi priežiūrą.
Šio darbo objektas - yra išnagrinėti finansinį auditą.
Šio darbo uždaviniai yra:
o Apibūdinti audito raidą
o Apibūdinti finansinio audito rūšis
o Apibūdinti Valstybės finansinį auditą
Tyrimo tikslas – išanalizuoti, ir parodyti kaip yra atliekamas finansinis auditas. Siekiant šio tikslo rėmiausi: J. Kakašinskas, I. Toliatienė.,V. Lakis, J. Mackevičius, P. Rakštikas ir kitais autoriais. Kad išsiaiškinti finansinio audito problemas, kaip metodinę medžiagą naudojau teorinę literatūrą apie auditą bei publicistinius straipsnius. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAudito referatas
KategorijaFinansai >  Auditas
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis22.39 KB
Autoriusslides
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Finansinis auditas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 3 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą