Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Auditas>Auditas (12)

Auditas (12)

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142
Aprašymas

Įvadas. Audito rizikos samprata ir klasifikacija. Audito rizikos samprata. Audito rizikos klasifikavimas. Įgimta rizika. Kontrolės rizika. Neaptikimo rizika. Audito rizikos vertinimas. Audito rizikos vertinimo modelių analizė. Klasikinis audito rizikos modelis. ABREMA modelis. Kiti audito rizikos vertinimo modeliai. Audito rizikos vertinimo procedūros ir testai. Priedai (6).

Ištrauka

Auditas yra viena reikšmingiausių ir atsakingiausių veiklos rūšių šiuolaikinėmis verslo salygomis. Pagrindinė audito funkcija yra patikrinti, ar finansinėje įmonės atskaitomybėje nėra reišmingų netikslumų. Audito teikiamos informacijoss pagrindiniai vartotojai yra įmonės savininkai, tik gavę auditoriaus išvadą, akcininkai gali spręsti, ar informacija finansinėse ataskaitose yra teisinga, tvirtinti finansinę atskaitomybę, priimti sprendimus susijusius su investicijomis, kreditu, įmonės tikslais, verslo plėtra, ar net įmonės reorganizavimu, likvidavimu. Įmonės savininkai, remdamiesi netinkama auditoriaus išvada, gali priimti neteisingus sprendimus, kurie gali lemti didžiulius nuostolius ar įmonės bankrotą. Be to, auditoriai teikia informaciją ir įmonės vadovams, buhalteriams. Tokia informacija leidžia ištaisyti klaidas įmonės finansinėje apskaitoje, pakeisti neteisingai taikomą apskaitos politiką, suderinti apskaitą su verslo apskaitos standartais, bei rasti įmonės veiklos rezervus.
Audito informacija naudinga ir išorės vartotojams. Pavyzdžiui, investuotojai, kreditoriai remdamiesi audito išvada gali spręsti, ar įmonė yra patikima, kokia rizika netekti investuotų pinigų. Tiekėjams bei vartotojams taip pat svarbu gauti informaciją apie įmonės stabilumą, patikimumą. Galiausiai audito informacija aktuali visuomenei, kuriai reikia žinoti, ar įmonė laikosi valstybės priimtų įstatymų bei teisės aktų, kaip ji prisideda prie bendros visuomenės gerovės.
Audito reikšmingumas lemia ir audito rizikos neišvengiamumą. Auditorius negali būti visiškai garantuotas, kad jo paskelbta išvada bus teisinga, kadangi įmonės finansinę atsakomybę įtakoja daugybė kintančių išorės ir vidaus veiksnių, bei pačio auditoriaus kompetencija, savybės. Priėmus neteisingą išvadą, audito įmonė rizikuoja, kad klientui patyrus turtinę žalą, ją reikės atlyginti pačiai audito įmonei. Be to, audito įmonė (auditorius) rizikuoja prarasti įvaizdį ar net licenziją verstis tokia veikla. Nei viena įmonė nekvies nekompetetingo auditoriaus, darančio klaidas audito metu.
Dėl šių priežasčių audito riziką būtina vertinti. Yra sukurtas ne vienas audito rizikos vertinimo modelis, vertinimo procedūros ir testai, audito teoretikai pateikia, kokius veiksmus turi atlikti, į kokius veiksnius atkreipti vertindamas audito riziką. Taigi šio kursinio tikslas: išanalizuoti audito riziką ir jos vertinimą.
Keliami tokie kursinio darbo uždaviniai:
1. Išnagrinėti audito rizikos sampratą, sudėtį, klasifikavimą, bei ją lemiančius veiksnius.
2. Išanalizuoti audito rizikos vertinimo modelius, juos palyginti, rasti trūkumus bei pranašumus,
3. Išanalizuoti audito rizikos vertinimo procedūras bei testus.
Panaudoti tokie metodai: literatūros šaltinių analizė, interpretavimas ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAudito kursinis darbas
KategorijaFinansai >  Auditas
TipasKursiniai darbai
Apimtis40 puslapių 
Literatūros šaltiniai17 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis123.79 KB
AutoriusArtūras
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Auditas (12) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą