Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Auditas>Auditas, jo svarba ir būtinumas (2)

Auditas, jo svarba ir būtinumas (2)

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Audito atsiradimas. Audito apibrėžimas. Audito reikšmė. Audito būtinumas. Audito tikslai. Auditas kaip verslas. Išvados.

Ištrauka

Kaip žinome, auditas egzistuoja jau pakankamai ilgai. Kai XIX a. viduryje pradėjo steigtis įvairios akcinės bendrovės, apsukriausi šių bendrovių vadovai, su pasamdytais buhalteriais sąmoningai apskaičiuodavo didelius pelnus ir dividendus. Tuo "pakeldami" akcijų kainą biržoje. Po to šias akcijas parduodavo už nerealią kainą. Todėl Europos šalių vyriausybės, siekdamos užkirsti kelią nesąžiningiems sandėriams, pradėjo reguliuoti apskaitos darbuotojų profesinę veiklą. Tai buvo vienas iš pagrindinių veiksnių reikalingų auditui atsirasti.
DARBO TIKSLAS IR UŽDAVINIAI. Šiame referate pasistengsiu pateikti kuo daugiau audito sąvokų ir jas palyginti, išsiaiškinti, kodėl tų sąvokų yra daug ir kodėl jos visos yra skirtingos. Taip pat stengsiuos išsiaiškinti audito reikšmę, svarbą ir būtinumą.

Audito tėvyne laikoma Didžioji Britanija. Svarbiausiuose jūrų uostuose maždaug nuo 1790 m. kai kurie buhalteriai jau vertėsi vieša apskaitos praktika. Pirmosios pasaulyje profesinės apskaitos organizacijos pradėjo kurtis Škotijoje 1853 m. Tačiau tikrąją audito atsiradimo data yra laikoma 1854 m. spalio 23 d., kai Edinburgo buhalterių sąjungai buvo suteiktas karališkasis statusas. Toks buhalterių profesijos įvardijimas rodė jos reikšmingumą, naują buhalterių kvalifikacinį lygį, netgi jų privilegijuotą padėtį. Lietuvoje buhalterių ir auditorių asociacija įkurta 1990 m. rugsėjo mėn. Auditas yra viena iš šiuolaikinės Lietuvos ekonominės kontrolės sistemos grandžių. Ši grandis yra kūrimosi stadijoje tiek praktinės veiklos, tiek jos reglamentavimo, tiek specialios literatūros požiūrių. Audito Lietuvos Respublikoje nuostatai nustato auditoriaus ir audito įmonės sąvoką, audito atlikimo tvarką, rezultatų įforminimą ir atsakomybę. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAudito referatas
KategorijaFinansai >  Auditas
TipasReferatai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis27.92 KB
AutoriusAida
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojaslektorė V.Vaičiūnienė
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Auditas jo svarba ir butinumas (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 17 puslapių 
  • Kauno kolegija / 3 Klasė/kursas
  • lektorė V.Vaičiūnienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą